Konec zastírání! De Gea je největší slabinou týmu, zlobí se legendy a tlačí na změnu

Čas hájení vypršel. Čím dál více legend už přestává mít s brankářem Davidem De Geou trpělivost. Jeho kiksy stojí United cenné výsledky.

Konec zastírání! De Gea je největší slabinou týmu, zlobí se legendy a tlačí na změnu

Dříve to byla opora, která díky svým pohotovým reflexům na čáře dokázala zabránit několika gólům, dnes jich však hodně sama zaviňuje. A zejména, pokud před ní v obraně stojí ještě Harry Maguire.

David De Gea měl v této sezoně v Premier League ze všech gólmanů nejvíce chyb, které vedly ke brankám hostí. Předchozí ročníky to nebylo o moc lepší. Člověka to nutí se ptát, kde je problém.

Pohár trpělivosti kompletně přetekl ve finále FA Cupu, kde De Gea při druhém gólu pozdě zareagoval na snadnou dalekonosnou střelu soupeře. Z toho ve studiu Sky Sports prakticky až zrudnul bývalý hráč Roy Keane, k němuž se přidávali Garry Neville či Paul Scholes. 

„Tohle je moc, vážně moc. Představte si tu frustraci, že máte tým, který se o něco celou sezonu snaží, jenže pak přijde zápas, ve kterém vám jeden hráč všechno zničí. David De Gea prostě není dobrý gólman!“ zvedl hlas Keane.

„Manchester United je klub, který potřebuje dobré hráče na každém postu. Momentálně žádného nemá v bráně. Tady se už nebavíme jen o chybách vedoucím ke gólu, ale o základním nedostatku, kterým je neschopnost orientovat se ve hře. O tolik bodů mohli mít United více, kdyby měli světového gólmana. Oni ho nemají , a dokud to nezmění, tak nemohou očekávat lepší výsledky,“ říkal bez výčitek.