Vlci zahájili čistku. Molineux opustí Moutinho i Costa, u Traorého se jedná

Julen Lopetegui zachránil (relativně s přehledem) Wolverhampton v Premier League, nyní začíná zbrojit minimálně pro dlouhodobý návrat do středu tabulky. Odejity jsou i některé legendy.   

Vlci zahájili čistku. Molineux opustí Moutinho i Costa, u Traorého se jedná

Wolverhampton Wanderers potvrdil, že legendární Joao Moutinho spolu s Diegem Costou v létě opustí klub. Představitelé Vlků nicméně zároveň nevyloučili, že další podle spekulací odcházející legenda, křídelník Adama Traoré nakonec ve střední Anglii podepíše novou smlouvz a zůstane.  ale nevyloučil, že Adama Traore zůstane na Molineux. Všem třem zmíněným hráčům končí smlouvy, jejich neprodloužení je pak interpretováno jako snaha Wolves vsadit na mladší hráče, přičemž další možné odchody (když odchází i šest hráčů týmu do 21 let) jsou zvažovány.

A především odchod Joaa Moutinha je považován za přelom. Pětatřicetiletý fotbalista na Molineux strávil pět let a přes řadu indicií spojujících ho v minulosti s jinými/většími kluby vždy u Vlků setrval a postupně se zařadil mezi klubové legendy "Joao se podle mého názoru zapíše jako jeden z nejlepších hráčů, kteří kdy oblékli náš dres. Byl nedílnou součástí týmu po celou dobu, co zde působil. Na našich úspěších v posledních čtyřech nebo pěti letech měl zásadní podíl. Takže nyní odchází a od fotbalového klubu mu patří jen a jen poděkování,” okomentoval ostatně jeho odchod a sportovní ředitel Wolves Matt Hobbs.

Další kroky Wolves nyní podle všeho budou pod vedením směřovat k přezbrojení týmu a přivedení nových talentů, přičemž podle dostupných spekulací se Wolves hodlají dál orientovat především na španělsky a portugalsky mluvící trhy. Podle dosavadních informací má Lopetegui - vedle dlouhodobě poptávaného útočníka Coventry Victora Gyokerese - cílit především na ofenzivního štírka Realu Madrid Mariana Diaze, ofenzivního záložníka Raphaela Veigu z Palmeiras nebo zkušeného Raphaela Guerreira z Borussie Dortmund. Přičemž naprostou bombou by byl příchod supertalentu Ansu Fatiho z Barcelony, na který má v rámci zákulisních her tlačit agent Jorge Mendez. Kdo nakonec Vlky na místo odchozivšího Moutinha posílí? Do značné míry záleží na tom, zda odejde/bude zpeněženo největší aktivum současného Wolverhamptonu Ruben Neves, o kterého se má zajímat třeba Barcelona. Bude Lopetegui přestavovat celý střed své záložní řady?