Proč kariéra Dele Alliho padá ke dnu? Je to flákač, hlásí Iwobi

Před pěti lety dnes sedmadvacetiletému záložníkovi předpovídali hvězdnou kariéru a ze Spurs se měl odrazit do absolutní špičky. Aktuálně se kmenový záložník Evertonu nicméně spíš bojí, zda mu za rok ještě někdo dá smlouvu.  

Proč kariéra Dele Alliho padá ke dnu? Je to flákač, hlásí Iwobi

Konec v Tottenhamu - průšvih. Everton - průšvih. Hostování v Besiktasi - průšvih. Kariéra anglického záložníka Dele Alliho neustále hledá dno a v anglických médiích se o v tuto chvíli po zranění léčícím se hráči spekuluje, jestli až mu za rok vyprší smlouva s Toffees, zda bude ještě někdo na vyšších úrovních mít vůbec zájem o jeho služby. Fotbalista, který měl podle někdejších předpokladů táhnout reprezentační tým Anglie za trofejemi, je v procesu volného pádu. A servítky si odmítají brát i jeho spoluhráči.  

“Dele nedává dost tréninku,” prozradi Alliho spoluhráč z Evertonu Alex Iwobi v podcastu FilthyFellas. “On připustí i sám, že není tréninkový hráč. Snaží se jen když se hraje na dvě brány. Když ale přijde na jednotlivá cvičení, prostě to fláká,” vysvětloval Iwobi problémy s Alliho nastavením a nasazením v tréninkové fázi, s tím, že pokud se nehraje, Alli je vtipálek, který tréninku nedává vše a jen hledá, kde by se mohl ulít. “Frank Lampard potřeboval spolehlivé hráče. Do něj nemohl prostě vložit svou důvěru. A to ač všichni víme, že Dele mohl hrát,”  dodal následně Iwobi.

Alli se v současné době zotavuje z operace, kterou podstoupil poté, co skončilo jeho velmi neúspěšné (v závěru na něj pískali jeho vlastní fanoušci) hostování v tureckém Besiktasi. a playmaker se vrátil uprostřed kontroverzí do Anglie. V dubnu navíc svou kariéru poškodil ještě více, když jej anglický bulvár nachytal, že v době rekonvalescence se bavil s přáteli obklopen kanystry se směšným plynem, známým také jako "hippies crack." Někdejší potenciální superhvězda Anglie, o kterou se údajně zajímal i Real s Barcelonou,, tak čelí možnosti, že po skončení smlouvy s Evertonem bude obtížně hledat další působiště.