Tlak na majitele United! Pokud neprodáte, koupíme klub konkurence, hrozí katarští zájemci

Už je to slušná řádka měsíců, co bylo oznámeno, že je Manchester United na prodej, a i když se ozvalo poměrně dost zájemců, žádný se svou nabídkou zatím neuspěl.

Tlak na majitele United! Pokud neprodáte, koupíme klub konkurence, hrozí katarští zájemci

Důvodů, proč tomu tak je, je vícero. Americká rodina Glazerů, jíž nyní patří slavný klub z Old Trafford, je pravidelně hnána fanoušky, aby prodávala. Tento tlak je velký a určitě na jejím rozhodování má svůj podíl, ale jako by se toho pořád nechtěla zdát. Minimálně dva její členové, a sice Avram a Joel Glazerovi.

Manchester United, ač se mu poslední roky nedaří, je stále jedním z největších klubů světa. Minimálně v Anglii má největší jméno, je s ním spojena veliká historie a obrovský příběh. Nasčítáme-li si to, cena za takovou značku není malá. Glazeři drží ve svých rukou poklad, jehož se nechtějí vzdát, dokud jim ho někdo pořádně neproplatí.

Server goal.com píše, že i když si Joel s Avramem přejí Manchester ponechat, nakonec dodrží své původní slovo a svých práv se vzdají, pokud jim bude dobře zaplaceno. A nyní se bavíme o částkách, jež mají přesahovat šest miliard liber. Dosavadní zájemci, mezi něž se na řadí Sir Jim Ratcliffe či Sheikh Jassim, atakují „pouhých“ pět milionů, což je zatím málo.

Jednání vstoupila už do třetího kola a stále se čeká na tu vysněnou nabídku, která se nebude dát odmítnout. Jelikož se vše táhne a čím dál více to vypadá, že Glazeři zůstávají nezlomní, vystavil konkrétně Sheikh Jassim Bin Hamad Al Thani (jenž patří do proslulé rodiny bohatých šejků a v současné době zastává roli šéfa Qatar Islamic Bank) severoanglickému celku podmínku. Pokud k prodeji nedojde v průběhu června, své peníze na koupi klubu pošle do West Hamu United, kde si začne plnit svůj sen v budování hvězdného a konkurenceschopného kádru.

Pro West Ham by to byla jistě neuvěřitelná novinka, u fanoušků Manchesteru by se ale naopak začala pořádně vařit voda. Tolik let protestují, aby se zbavili současných vlastníků, a teď by přišli o mimořádnou příležitost, jak se vrátit zpátky na vrchol…