Připravte se na velké léto, řekl kouč Newcastlu a navnadil milionovými posilami

Nejbohatší fotbalový klub celého světa hodlá už nadcházející léto ukázat svou sílu i svůj potenciál. V příštím ročníku totiž plánuje jak útok na titul, tak i pohár z Ligy mistrů.

Připravte se na velké léto, řekl kouč Newcastlu a navnadil milionovými posilami

Bylo to v podstatě jenom otázkou času. Co před rokem a půl Newcastle odkoupil Mohammed bin Salman, vědělo se, že jakmile se jednou jeho tým dostane do Ligy mistrů, bude moct začít ten pravý přestupový kolotoč.

Právě nejvyšší evropská soutěž bývá požadavkem mnoha hráčů, mají-li do nějakého klubu přestoupit. Straky už před rokem zkoušely podepsat takového Neymara, ale slyšely jen prosté „ne“. Kromě velké perspektivy neměly hráči co nabídnout. To se ale teď změnilo a sám manažer Eddie Howe to moc dobře ví.

„Co dalšího je v plánu?“ usmíval se Howe na tiskové konferenci na dotaz novinářů. „Tak v první řadě se připravte na obrovské léto. Na přestupovém trhu máme velkou misi a my se musíme postarat o to, abychom ji co nejlépe zvládli,“ přibližoval.

„Myslím si, že se nám poslední přestupová okna celkem vydařila. Teď však poprvé nebudeme mít žádné limity, žádná omezení. Liga mistrů je velkým lákadlem pro každého a naše vize stát se fotbalovou mocností jakbysmet,“ pověděl.

Přesuneme-li se pár měsíců zpátky, tehdy noví představitelé klubu říkali, že chtějí do tří let útočit na ligový titul. Jejich vize začíná nabírat čím dál reálnější obrysy, a to mají ještě rok k dobru. My mezitím můžeme s napětím sledovat, co na přestupovém trhu předvede nejbohatší celek na celém světě. Více jak patnáctkrát bohatší, než je aktuální ligový mistr Manchester City.