Momenty 36. kola Premier League: Navrátivší Mitrovič stvrdil sestup Svatých, De Gea s trofejí i domácí trápení londýnských gigantů

36. kolo anglické Premier League přineslo Southamptonu jistotu sestupu do Championship, po další porážce na domácím hřišti má k němu nakročen i Leicester. David De Gea dalším čistým kontem rozhodl o individuální trofeji, Leedsu škodily penalty a domácí prostředí znovu potrápilo londýnské velkokluby.

Navrátivší Mitrovič stvrdil sestup Svatých

Sestup Southamptonu je stvrzen. Po domácí porážce od Fulhamu je matematicky nemožné, aby se Svatí dostali mimo sestupové příčky. Z nejvyšší soutěže tak sestupují potřetí v historii klubu a poprvé od sezóny 2004/05.

Letos prohrál Southampton už čtyřiadvacet duelů, což se ještě žádnému celku nepovedlo. Jako první tým v historii navíc v jedné sezóně prohrál minimálně sedmkrát hned pod třemi manažery. Ralph Hasenhüttl prohrál osmkrát, Nathan Jones sedmkrát a Ruben Selles dokonce devětkrát.

Porážku Svatých sedm minut po svém příchodu na trávník stvrdil navrátilec do sestavy Fulhamu Aleksandar Mitrovič, který scházel hostům kvůli trestu hned v osmi zápasech.