Momenty 36. kola Premier League: Navrátivší Mitrovič stvrdil sestup Svatých, De Gea s trofejí i domácí trápení londýnských gigantů

36. kolo anglické Premier League přineslo Southamptonu jistotu sestupu do Championship, po další porážce na domácím hřišti má k němu nakročen i Leicester. David De Gea dalším čistým kontem rozhodl o individuální trofeji, Leedsu škodily penalty a domácí prostředí znovu potrápilo londýnské velkokluby.

Arsenal doma s nelichotivou bilancí

Nedělní program 36. kola pravděpodobně rozhodl o titulu. Zatímco Citizens zvládli utkání na půdě Evertonu, Arsenal doma překvapivě hladce padl s Brightonem. Dvě kola před koncem ztrácí čtyři body a úřadující mistr má navíc duel k dobru.

Gunners v letošní sezóně hráli skvěle, přesto zřejmě zůstanou bez trofeje. V domácím prostředí jim to navíc v posledních měsících nejde. V letošním ročníku inkasovali na Emirates Stadium už pětadvacet branek, což se londýnskému velkoklubu stalo pouze jednou, v sezóně 2001/02. Pokud svěřenci manažera Mikela Artety inkasují i v závěrečném kole proti Wolvesu, zapíšou se negativně do klubové historie.