Momenty 36. kola Premier League: Navrátivší Mitrovič stvrdil sestup Svatých, De Gea s trofejí i domácí trápení londýnských gigantů

36. kolo anglické Premier League přineslo Southamptonu jistotu sestupu do Championship, po další porážce na domácím hřišti má k němu nakročen i Leicester. David De Gea dalším čistým kontem rozhodl o individuální trofeji, Leedsu škodily penalty a domácí prostředí znovu potrápilo londýnské velkokluby.

Jedna neproměněná penalta a dvě inkasované. Leeds se zapsal do historie

Jen dva týmy v historii Premier League zažily duel, ve kterém nabídnutou penaltu neproměnily a naopak hned ze dvou pokutových kopů inkasovaly. V říjnu roku 2014 něco takového připravil Manchester City Tottenhamu, Sergio Agüero tehdy navíc neproměnil ještě jednu penaltu.

O necelé dva roky později, v dubnu 2016, dvěma penaltami porazil Watford záložník Kladivářů Mark Noble. Nyní se něco obdobného povedlo Leedsu, který se stal zároveň prvním týmem, který i přes penaltovou nepřízeň uhrál alespoň bod.

Patrick Bamford ve 28. minutě odmítl zvýšení na 2:0, dvě penalty Calluma Wilsona tak poslaly do vedení Newcastle. Nesmírně důležitý bod ale pro domácí získal dánský bek Rasmus Kristensen.