Komentář: Středopolaři Liverpoolu - Should they stay or should they go?

Liverpool čeká v létě rozsáhlá obměna záložní řady a v kabině na Anfieldu se podle všeho bude měnit spousta jmenovek. Fanoušci Liverpoolu toužebně vyhlížejí třeba Alexise Mac Allistera nebo Ryana Gravenbecha, web Flashscore se nicméně podíval na stávající jména a Jurgenu Kloppovi ve svém komentáři doporučil jak s nimi naložit.  

Komentář: Středopolaři Liverpoolu - Should they stay or should they go?

James Milner

Veterán a všeuměl Milner působí v Liverpoolu už osm let, dosud za něj nastoupil do 329 zápasů a 26krát skóroval. V létě mu vyprší smlouva a navzdory snahám klubu se neočekává, že by 37letý hráč podepsal novou. Očekává se, že Milner se za několik měsíců připojí k Brightonu a Hove Albionu na základě volného přestupu a z Anfieldu by odcházel jako žijící legenda.

Verdikt: Odchod

Thiago

Superhvězda Thiago, který se měl stát v liverpoolském středu zálohy stálicí se od svého příchodu neustále potýká se zraněními a v letošní sezoně nastoupil jen do 18 zápasů Premier League. Přesto vždy, když byl stoprocentně fit, zářil jako nejkreativnější jiskra Reds ve středu pole. Thiago má smlouvu do příštího léta a není jasné, zda dvaatřicetiletý hráč dostane nabídku nové. Nicméně hráče kalibru barcelonského odchovance je těžké sehnat, na druhou stranu Klopp jej nemůže vnímat jako spolehlivou variantu. Pokud by tedy v létě přišla na Thiaga vhodná nabídka, Reds by mohli být v pokušení se se Španělem rozloučit.

Verdikt: Odchod (pokud přijde dobrá nabídka)

Naby Keita

Stejně jako Thiago, ani liverpoolská osmička nemá od svého příchodu z Lipska před pěti lety štěstí na zdraví. Navzdory 129 vystoupením, během nichž ukázal záblesky brilantnosti, Keita nebyl schopen spojit dohromady dostatečně vysokou úroveň výkonů, aby ospravedlnil pravidelné místo v Kloppově týmu. Letos v létě mu vyprší smlouva a vzhledem k tomu, že po něm slídí několik evropských klubů, se neočekává, že by se dohodl na nové.

Verdikt: Odchod

Jordan Henderson

O budoucnosti kapitána klubu je často těžké spekulovat, zejména po dlouhém působení jistého Stevena Gerrarda v Liverpoolu, ale Hendersonovi se v poslední době jeho role mírně zúžila. I když to možná souvisí spíše se stárnutím hráče nebo zvýšené náchylnosti ke zranění. Hendersonovi bude letos v létě 33 let a do konce stávající smlouvy mu zbývají ještě dva roky. Mohl by se vydat cestou Milnera a zůstat až do závěru své kariéry, nebo odejít, dokud je ještě schopen něco nabídnout na vysoké úrovni. Dokud však bude na Anfieldu působit Klopp, je nepravděpodobné, že by kapitán Liverpoolu odešel - což by vzhledem k jeho oddanosti v posledních 13 letech všem v klubu vyhovovalo.

Verdikt: Setrvání

Alex Oxlade-Chamberlain

Oxlade-Chamberlainovo působení na Anfieldu má podobný průběh jako jeho sedmileté působení v Arsenalu. Stejně jako Keita byl poznamenán problémy se zdravím, ale "Ox" dokázal výrazně zasáhnout do své debutové sezóny v Liverpoolu v roce 2017/18 (a v roce 2019/20 opět zapůsobil). Nicméně v létě mu vyprší smlouva a neočekává se, že by dostal novou, ale bývalý Angličan by neměl mít problém najít nové nápadníky.

Verdikt: Odchod

Fabinho

Brazilec možná v této sezóně klesl o jednu či dvě příčky v hierarchii zálohy, na druhou stranu je to stále prvotřídní defenzivní záložník. Reds by udělali dobře, kdyby si devětadvacetiletého fotbalistu v létě i po něm udrželi. Fabinhovi pravda táhne na třicítku a jeho styl hry není tak dynamický jako u některých jeho spoluhráčů, nicméně prodloužení smlouvy na Anfieldu je jistě na spadnutí.

Verdikt: Setrvání

Curtis Jones

Na Jones panují mezi liverpoolskými fanoušky rozdílné názory, nicméně je jasné, že Klopp má v mladého záložníka velkou důvěru. Rodák z Liverpoolu sice od sezony 2020/21 - své průlomové sezony, v níž si připsal 34 startů - v té letošní nedosáhl takové formy, ale to se dá říct o většině týmu Reds. Jonesovi je stále pouhých 22 let a do konce nedávno podepsané smlouvy mu zbývají ještě čtyři roky, takže je velmi pravděpodobné, že v příštích letech bude dostávat jednu šanci za druhou.

Verdikt: Setrvání

Harvey Elliott

Přestože někteří fanoušci kladou na mladé záložníky tak vysoké nároky, je Elliott jedním z nejlepších anglických hráčů ve své věkové kategorii. Devatenáctiletý hráč v této sezóně nastoupil za Liverpool ve 43 zápasech, ve kterých vstřelil pět gólů, a očekává se, že v příštím ročníku si své místo v týmu ještě více upevní. Elliott pomohl zaplnit mezeru, kterou před dvěma lety v Kloppově záloze zanechal Gini Wijnaldum - ačkoli je na něm třeba ještě zapracovat - což vypovídá o jeho syrovém talentu.

Verdikt: Setrvání

Stefan Bajcetic

Bajcetic zažívá na Anfieldu průlomovou sezonu a nedávno podepsal dlouhodobou smlouvu. Osmnáctiletý hráč nastoupil v tomto ročníku do 19 zápasů a je zábleskem naděje v poměrně chmurné sezoně Reds. Stejně jako Elliott a Jones dostane i tento mladík v budoucnu více šancí, ale jeho nedostatečné zkušenosti naznačují, že pokud Liverpool v létě investuje do několika záložníků, mohlo by být na pořadu dne jeho zapůjčení.

Verdikt: Hostování

Arthur

Hostování z Juventusu na začátku této sezóny bylo pro řadu překvapením, brazilský fotbalista si nicméně - aniž by mohl kohokoliv přesvědčit na hřišti - přivodil dlouhodobé zranění. Následně pak zůstal s nadějí, že by mohl udělat dojem na trenéry, ale ani to nevyšlo. Nyní do konce sezony zbývá několik zápasů a Brazilec by se ještě mohl objevit v sestavě Liverpoolu - je však nepravděpodobné, že by se to podařilo, a i kdyby ano, že by se jeho cesta změnila. Škoda, vzhledem k jeho slibnému začátku v Barceloně před pěti lety.

Verdikt: Odchod