McTominay naznačil, co musí Manchester změnit, aby probudil jeho talent

Na klubové úrovni nic moc, za reprezentaci ovšem poměrně válí. Scott McTominay ukazuje na to, kde je zásadní rozdíl a co by mu v Manchesteru United vyhovovalo, aby mohl více využít svého potenciálu. 

McTominay naznačil, co musí Manchester změnit, aby probudil jeho talent

Scott McTominay se stal hvězdou Skotska proti Španělsku, kterému dal obě branky svého týmu, čímž pečetil výhru 2:0. Ještě předtím vsítil dvě branky proti Kypru, a to na hřišti strávil pouhých 24 minut. Čím to, že se mu v reprezentaci tak daří?

„Je to tím, že za Skotsko mám na hřišti více volnosti. Když jsem byl ještě kluk, tak jsem hrával na pozici ofenzivního záložníka. Často jsem podporoval útoky a nabíhal až do vápna. Jak ovšem plynul čas, Manchester United ze mě udělal více defenzivního záložníka,“ vysvětloval McTominay.

„Na nic si nestěžuji, užívám si obě role, ale abych řekl pravdu, ofenzivní pozice mi sedí více. Baví mě dávat góly a rád pomáhám k výhře svého týmu. Ve Skotsku se více sází na mé ofenzivní kvality, zato v Manchesteru naopak na ty defenzivní,“ přiblížil pro Viaplay Sports UK.

Co se klubové úrovně týče, napovrch už vyplouvají zprávy, že Scott McTominay není tak potřebným hráčem, aby se na jeho služby sázelo i v příštích sezonách, a proto má být v létě zvážen jeho prodej. Rada převzatá z reprezentační úlohy by však mohla vzkřísit i jeho klubovou kariéru. Uvidíme jak a zdali ji manažer ďáblů Erik ten Hag využije.