Chtěl Ronaldo zbavit Maguirea kapitánské pásky? Rangnick říká ne

Čtyři měsíce po odchodu Cristiana Ronalda z Manchesteru United vycházejí o bouřlivém působení portugalské hvězdy na Old Trafford na světlo zajímavé informace.  

Chtěl Ronaldo zbavit Maguirea kapitánské pásky? Rangnick říká ne

Cristiano Ronaldo údajně v minulé sezóně požádal o to, aby se stal kapitánem Manchesteru United, tehdejší dočasný manažer Ralf Rangnick mu ale odmítl pásku předat. Podle televizní stanice ESPN byla tato skutečnost jednou z rozbušek problémů mezi legendárním Portugalcem a Rudými ďábly, když německý kouč odmítl “sesadit” chybujícího Harryho Maguirea a Cristiano Ronaldo měl od té chvíle zintenzivnit rozbroje v kabině. Podle vyjádření samotného Rangnicka se nicméně tato situace takto nestala a zdroje ESPN nemluví pravdu.

Harry Maguire byl od začátku minulé sezony pod palbou kritiky za své výkony. Rudí ďáblové ve stejné době vyhodili Oleho Gunnara Solskjaera a jako dočasného manažera přivedli Rangnicka. A Ronaldo podle zpráv především bulvárních novinářů měl za působení Němce ještě zesílit svůj tlak, aby mohl významněji ovlivňovat chod kabiny. Německý odborník se všechny tyto zprávy ohledně rozbrojů mezi Ronaldovou klikou (do které měl patřit třeba Brunu Fernandez nebo Diogo Dalot) a zbytkem kabiny snažil popírat, nakonec ale stejně byl - po sezóně s nejhorším bodovým ziskem United v dějinách Premier League - odvolán. A nastoupil ten Hag. 

Ten sice ponechal Maguirea ve funkci kapitána, ale Angličan se v pořadí hráčů propadl za Lisandra Martineze a Raphaela Varaneho. Vztahy Ronalda s ten Hagem se pak zhoršili do bodu, který vedl k tomu, že v listopadu 2022 poskytl výbušný rozhovor Piersu Morganovi. V jeho rámci si Ronaldo dokonce do Rangnicka rýpl a řekl, že "není ani trenér".Portugalské eso nakonec z Manchesteru United odešlo po vzájemném ukončení smlouvy. Nyní působí v saúdskoarabském klubu Al-Nassr.