Manchester United byl zvolen jako klub s nejvíce neoblíbenými fanoušky. Toto je celý žebříček

Říká se, že fanoušci bývají dvanáctým hráčem týmu v poli. Na domácích stadionech dokáží vykouzlit takovou atmosféru, která žene mužstvo kupředu. Bohužel ne vždy se toto fandění dokáže udržet v míře přijatelnosti.

Manchester United byl zvolen jako klub s nejvíce neoblíbenými fanoušky. Toto je celý žebříček

 

Společnost Midnite provedla průzkum, který trval několik dlouhých měsíců. Zúčastnilo se jej 1002 členů, jež cestovali po zápasech klubů z Premier League. Zde měli sledovat a vyhodnocovat chování fanoušků, načež došli k následujícímu závěru.

Podle jejich průzkumu má Liverpool nejlepší venkovní fanoušky. V jejich prospěch hlasovalo 33 % z 1002 členů. Hned za Reds se nacházel Manchester United s 31 % hlasy a následoval Manchester City s 22,6 % hlasy. Pětici korunoval Arsenal (22,7 %) a Chelsea (22,1 %).

Podíváme-li se na tento průzkum z toho druhého soudku, tak jistí fanoušci umí být i dost protivní, zákeřní či nenávistní. V tomto úhlu pohledu vyhrál Manchester United s 19 % hlasy a následoval Liverpool s 15, 6 % hlasy. Pětici pak uzavírá Chelsea (9,18 %), Arsenal (8,9 %) a Leeds United (6,56 %).

Pokud jsme si řekli nejméně oblíbené fanoušky, můžeme se podívat i na ty nejvíce oblíbené. Tento seznam tvoří pětice týmů: Nottingham Forest, Leicester, Southampton, Brentford a Bournemouth.

Třešničkou průzkumu byla atmosféra na stadionech. Při jakých zápasech byla cítit největší rivalita? S 42,7 % hlasy tuto anketu jasně ovládlo derby mezi Manchesterem United a Liverpoolem a sekundovalo mu derby Tottenhamu s Arsenalem (38,1 %).