Nejlépe vydělávající brankář planety byl Manchesterem United vyzván k uskromnění. Zatím marně

David de Gea, jenž je nedílnou součástí Premier League již dvanáctým rokem a ještě tak zažil éru Sira Alexe Fergusona, odmítl první nabídku Manchesteru United na prodloužení stávající smlouvy, jež mu má vypršet již za tři měsíce.

Nejlépe vydělávající brankář planety byl Manchesterem United vyzván k uskromnění.  Zatím marně

Napsal o tom list The Athletic, který v dotyčné souvislosti připomněl jednu zajímavou skutečnost...

Pětačtyřiceti mezinárodními starty za Španělsko ověnčený strážce svatyně s historií v Atlétiku Madrid, jenž na ostrovech ve své době nahrazoval Edwina van der Sara, je již necelé čtyři roky nejlépe placeným gólmanem planety.

Španěl vydělává 375 tisíc liber týdně, což ve výsledku dává částka, na níž nedosahují ani jedničky Liverpoolu, Manchesteru City, Bayernu Mnichov, Realu Madrid či Paris Saint-Germain.

Dvacetinásobní mistři země však evidentně chtějí kapku šetřit a pokud bude chtít držitel sedmi velkých klubových trofejí v divadle snů na Old Trafford setrvat i nadále, bude muset souhlasit se snížením své astronomické gáže.

Vedení United dalo dvaatřicetiletému Španělovi dle svého názoru dobrou a relevantní nabídku, ta však byla odmítnuta. Konkurent Bishopa, Butlanda i Heatona pořád cítí, je pořád jedním z nejdůležitějších hráčů "rudých ďáblů". Údajně by na současné adrese pokračoval velmi rád, jen s platem, který bude odpovídat jeho formě, dopadu a dlouhodobému přínosu pro první tým.

V této sezoně nevynechal De Gea ani jeden ligový souboj United a dohromady odchytal 42 soutěžních klání.

Do síně slávy Premier League vstoupili první dva trenéři, kteří se v ní dohromady podepsali pod 16 titulů