Dvanáct zápasů bez výhry stačilo! Crystal Palace vyhodil Vieiru

V loňské sezóně byl francouzský kouč Eagles považován za jednoho z nejperspektivnějších manažerů Premier League. Pak ale odešel Conor Gallagher a od Crystal Palace se kompletně odvrátilo štěstí.  

Dvanáct zápasů bez výhry stačilo! Crystal Palace vyhodil Vieiru

Crystal Palace po dvanáctizápasové sérii bez výhry v pátek propustil francouzského manažera Patricka Vieiru. Trenérské kariéře mistra světa z roku 1998 se stala osudná středeční porážka s Brightonem 0:1, která byla třetí v řadě a zaokrouhlila počet utkání bez výhry na 12. Crystal Palace tak v letošním roce ještě nevyhrál zápas, v Premier League se sice nachází na “opticky solidním” 12. místě, ale nad osmnáctým Bournemouthem, který má zápas k dobru, je o pouhé tři body.

Problémy Eagles jsou nicméně ještě hlubší. Ač loni byl Vieira - kouč jmenovaný před začátkem minulé sezóny - chválený za svůj pozitivní útočný styl se kterým přivedl tým ze Selhurst Parku na dvanácté místo, Letos jeho tým vstřelil ve 27 zápasech pouhých 21 gólů - méně jich mají na kontě pouze Wolves, Everton a Southampton - a před porážkou od Brightonu Palace ve třech zápase po sobě nevystřelil na branku. Podle expertů klíčovou ztrátou Palace proti loňské sezóně byl odchod ofenzivního záložníka Conora Gallaghera, který loni hostoval z Chelsea a Vieira jej nedokázal nahradit. Což se mu stalo osudným.

"Toto těžké rozhodnutí jsme učinili s obrovskou lítostí. Nakonec nás výsledky v posledních měsících dostaly do nejisté ligové pozice a my jsme cítili, že změna je nezbytná, abychom měli co největší šanci udržet si status Premier League. Přesto je Patrickův vliv od doby, kdy k nám v létě 2021 přišel, významný a já i všichni jeho kolegové si ho velmi vážíme,” komentoval páteční rozhodnutí šéf Palace Steve Parrish. Podle prvních informací respektive kursů je favoritem na Vieirovo místo Steven Gerrard a Rafa Benitez.