Situace se začíná vyjasňovat. Toto má být Conteho nástupce v Tottenhamu

Éra Antonia Conteho se pomalu chýlí ke konci. Italský manažer má sice se Spurs aktivní smlouvu do konce současného ročníku, ale novou s největší pravděpodobností už nepodepíše. To je také důvod, proč již s předstihem vedení Kohoutů začalo jednat.

Situace se začíná vyjasňovat. Toto má být Conteho nástupce v Tottenhamu

Mnohé signály, které k nám poslední týdny putovaly, hovořily o tom, že Conte považuje svou druhou londýnskou anabázi za naprosté fiasko, a tak se nemůže dočkat, až se z této šlamastiky dostane.

„Vždy jsem toužil po trofejích, a pokud se najdou nějaké překážky, které mi naznačí, že vedení nesdílí se mnou mé ambice, pak tomu klubu nemám co nabídnout,“ říkal už před sezonou Conte, který ještě tehdy bláhově věřil, že by s Tottenhamem mohl vyhrát nějakou trofej. Ani jeho bohaté zkušenosti na tento klub nestačily, a tak se obě strany za pár měsíců rozejdou.

Mnohé zdroje, včetně věrohodné stanice BBC, informují o tom, že by se na lavičku Tottenhamu měl vrátit argentinský stratég Mauricio Pochettino, který se Spurs v posledních letech zaznamenal největší úspěchy. Ačkoliv z toho nebyla žádná trofej, došel až do finále Ligy mistrů.

Pochettino je už několik měsíců bez angažmá. V PSG na něj byly kladeny příliš vysoké nároky, které podobně jako mnoho jeho předchůdců nedokázal naplnit, a tak se s pařížským velikánem v létě rozloučil. Od té doby je bez práce a čeká jen na vhodný klub a vhodnou příležitost, která se mu nabídne.