Velká škatulata na obzoru? City mělo kontaktovat Neapol ohledně Osimhena

Na hrotu útoku Manchesteru City září - minimálně statisticky - Erling Haaland. Pep Guardiola s jeho přínosem podle interních informací ale spokojen není. Byl by nigerijský snajpr lepší variantou?  

Velká škatulata na obzoru? City mělo kontaktovat Neapol ohledně Osimhena

O Haalanda se v létě poperou Paris Saint-Germain a Real Madrid, přičemž na Etihad přijde devíticiferná částka znamenající přestupový rekord všech dob, kus těchto financí Pep Guardiola použije na přilákání Victora Osimhena z Neapole. Tento šokující scénář malují zdroje německé televizní stanice Sky Sports Germany, podle které už vedení City kontaktovalo Aurelia de Laurentiise a jako majitele SSC Neapol se dotazovalo na eventuální dostupnost Victora Osimhena.

Čtyřiadvacetiletý nigerijský snajpr prožívá v Serii A skvělou sezónu, když ve 22 zápasech nejvyšší italské soutěže zatím zaznamenal 19 gólů (a navrch přidal čtyři asistence) a společně s gruzínským objevem Khvichou Kvaratskheliou je hlavním ofenzivním tahounem týmu Luciana Spalettiho, jež s osmnáctibodovým náskokem po 26 kolech dominuje Serii A. Osimhen by měl mít před sebou i velmi zajímavou budoucnost, protože jeho jméno má figurovat velmi vysoko v přestupových plánech jak anglických Manchesteru United (jež má nicméně dávat přednost Kaneovi) tak Chelsea, stejně jako Realu Madrid a PSG.

Poslední dva jmenovaní by podle informací Sky Sports Germany nicméně mohli dát přednost boji o ještě zajímavější zboží v podobě Haalanda a Osimhen tak “levituje” směrem k Anglii. City by na jeho koupi rozhodně po případném prodeji mělo prostředky (byť i za Osimhena si de Laurentiis představuje sumu okolo sto milionů liber), otázkou nicméně je, jak nigerijský hrot zapadá do strategie Pepa Guardioly. Ten totiž preferuje hru bez hrotového kladiva a údajně nemá být nadšen ani z gólového příspěvku Haalanda. Je tedy dotaz City do Neapole reálný nebo jen informační?