Momenty 26. kola Premier League: Liverpool zdemoloval United, Ederson má jubilejní čisté konto

Liverpool dominantní výhrou nad Manchesterem United v mnoha ohledech přepisoval historii. Manor Solomon ve Fulhamu pokračuje v úchvatné střelecké bilanci, gólman Ederson ve službách Manchesteru City vychytal jubilejní čisté konto a negativně se do historie Premier League zapsali hráči Leicesteru. 26. kolo Premier League bylo na zajímavé momenty opět velmi plodné. 

Momenty 26. kola Premier League: Liverpool zdemoloval United, Ederson má jubilejní čisté konto

Salah s Liverpoolem přepisoval historii

Demolici Manchesteru United řídil Mohamed Salah, který si ve vítězném nedělním střetnutí připsal dvě přihrávky a taktéž dvě branky. Tím se stal nejlepším střelcem Liverpoolu v historii Premier League. Zaznamenal totiž svůj 129. ligový gól za Reds a dostal se před Robbieho Fowlera.

Zároveň skóroval Salah pošesté v řadě proti United a tím se taktéž nesmazatelně zapsal do historie klubu i celé Premier League.

Pro Rudé ďábly šlo naopak o nejtěžší porážku proti Reds v historii klubu, předchozí nejtěžší porážka 7:1 se zrodila v říjnu roku 1895! Pro United navíc jde o vyrovnání největší prohry, stejné negativní výsledky se zrodily proti Blackburnu v roce 1926, Aston Ville v roce 1930 a Wolvesu v roce 1931.

K Liverpoolu také dodejme, že tři dvougólové střelce v jednom utkání Premier League měl naposledy v roce 1908! Kromě Salaha se dvakrát trefili taktéž Darwin Núňez a Cody Gakpo.