Bayern v oslabení podlehl Gladbachu, Dortmund si zastříllel. Schick oslavil návrat gólem, na body to ale nestačilo

Útočník Patrik Schick se po více než třech měsících po zranění opět představil v německé fotbalové lize a dal gól, Leverkusen však podlehl Mohuči 2:3. Union Berlín nevyužil sobotní porážky Bayernu Mnichov v Mönchengladbachu a remízou 0:0 s posledním Schalke promarnil šanci na posun do čela tabulky. Navíc přišel o druhé místo, na kterém jej vystřídal Dortmund po výhře 4:1 nad Herthou Berlín. Všechny tři týmy v čele soutěže mají shodně 43 bodů.

Schick se po vleklých potížích s tříslem dostal na trávník poprvé od 29. října v 56. minutě a prvním kontaktem s míčem dal gól. Prosadil se poprvé od 10. září a v tomto ročníku bundesligy má na kontě tři góly. Adam Hložek přišel do hry v 84. minutě, ale porážku Leverkusenu odvrátit nepomohl.

Bayer dostal ve 23. minutě příležitost zahrávat penaltu, Tapsoba ji však neproměnil. O tři minuty později Caci pohotovou střelou k tyči poslal do vedení Mohuč. Ve 32. minutě po chybě Fernandese sice vyrovnal Amiri, ale v nastavení prvního poločasu vrátil hostům náskok Barreiro. Na 2:2 vyrovnal Schick dorážkou po závaru před brankou Mohuče.

V 80. minutě Adli ve vápně téměř ragbyově složil Widmera a nařízenou penaltu proměnil Ingvartsen. Adli byl navíc vyloučen.

Dortmund vyhrál pošesté za sebou. Do vedení proti Hertě se dostal po necelé půl hodině hry díky šikovné patičce Adeyemiho, kterou jednadvacetiletý útočník usměrnil Reusův střílený centr za Christensenova záda. Ještě do poločasu přidal druhou trefu domácích Malen.

V druhém dějství snížil tvrdou střelou o břevno Tousart. Dvougólové vedení Dortmundu vrátil v 77. minutě z přímého kopu Reus a v 90. minutě završil výsledek Brandt.

Schalke uhrálo bezbrankovou remízu počtvrté v řadě a na nesestupové pozice ztrácí šest bodů. Český záložník Alex Král odehrál na hřišti Unionu celý zápas.

Bayern prohrál teprve podruhé v tomto bundesligovém ročníku a potvrdil, že se mu proti Mönchengladbachu nedaří. Nedokázal ho porazit v posledních pěti zápasech, z nichž čtyřikrát nebodoval.

Upamecano v úvodu zápasu nedovoleně zastavil v úniku Pléu, za což obdržel červenou kartu. Oslabení hosté zanedlouho inkasovali po Stindlově přesné střele z hranice vápna.

Bayernu se podařilo vyrovnat ještě v prvním poločase: Davies našel ve vápně Choupo-Motinga, který střelou z první překonal Omlina. Domácí šli opět do vedení v 55. minutě zásluhou Hofmanna. V závěru inkasoval Sommer potřetí. Švýcarský gólman, který v lednu přišel do Bayernu právě z Mönchengladbachu, nestačil na Thuramovu střelu. Mönchengladbach od sezony 2017/18 porazil Bayern již pošesté, což se žádnému jinému týmu nepodařilo.

Lipsko napravilo prohru s Unionem Berlín z minulého kola jasným vítězstvím nad 3:0 Wolfsburgem. V 74. minutě přišel na hřiště Ambros a připsal si první bundesligový start od přestupu ze Slavie Praha v roce 2020.

Pavlenka dostal v zápase mezi Frankfurtem a Brémami první gól v osmé minutě. Ze standardní situace se míč dostal k Jakičovi, který jej vracel na malé vápno a Friedl si srazil míč do vlastní sítě. V úvodu druhého dějství kapituloval český reprezentant podruhé: hlavičku Kolo Muaniho sice vyrazil, k míči se však po Knauffově sklepnutí dostal francouzský útočník znovu a vstřelil desátý ligový gól v sezoně.

Stuttgart zvítězil po šesti zápasech. S Kolínem nad Rýnem si poradili jednoznačně i díky gólu Gila Diase, který skóroval poprvé po nedávném příchodu z Benfiky Lisabon.

Leverkusen - Mohuč 2:3
Branky: 32. Amiri, 58. Schick - 26. Caci, 45.+4 Barreriro, 82. Ingvartsen z pen.