Žádný ‚tajný plat‘ jsme nikdy nepobírali, brání se nařčení Yaya Touré

Jedno z porušených pravidel, proti kterým se měl Manchester City provinit a za které byl již oficiálně obviněn, bylo i údajně přeplácení hráčů. Ti měli mít kromě oficiální smlouvy vyjednanou ještě jednu tajnou smlouvu, která jim zaručovala velmi lukrativní finanční bonusy.

Žádný ‚tajný plat‘ jsme nikdy nepobírali, brání se nařčení Yaya Touré

Citizens se snažili vyhnout porušení finanční fair play, a proto přišli se způsobem, jak platit své hráče a trenéry, aby se na to nepřišlo. Kromě oficiálně vyjednané smlouvy měli mít ještě jednu tajnou, o níž věděli pouze manažeři. Tento případ se dle informací ze serveru Sky Sports provalil rovnou u tří osob, přičemž jednou z nich je bývalý trenér Roberto Mancini.

Hovoří se o tom, že další z provinilců, který si měl bokem přivydělávat, je bývalý záložník Yaya Touré. Toho ovšem toto nařčení tak rozčílilo, že se k dané věci ihned vyjádřil.

„Ne, nikdy jsem žádné úplatky nebral a ani jsme neměli vyjednané žádné tajné smlouvy. Na vše by se přišlo a byl by z toho jen velký průšvih. Navíc takový člověk já ani nejsem, abych něco fixloval. Jediný plat, který jsem dostával, byl ten, co byl uveden v mé oficiální smlouvě. A z toho jsem pochopitelně také odváděl daně. To je všechno,“ řekl Touré ve zprávě, kterou obdržel list Guardian.

Patrně bychom jinou odpověď ani očekávat nemohli, málokdo se přizná k podvodu. Přesto je třeba podotknout, že Tourého text zní velmi přesvědčivě a nechybí mu patřičná dávka emocí, jelikož se i jeho tento případ hluboce dotýká. Manchester City se kvůli tomu patrně nevyhne trestu, který by kromě finanční pokuty měl čítat i odečet ligových bodů. V tom nejhorším případě může být klub ze severu Anglie z Premier League zcela vyloučen.