Kane předčil Haalanda v souboji kanonýrů, Navas podržel Leeds a připsal si při debutu nulu, tápající Everton překvapivě porazil Arsenal

Fotbalisté vedoucího Arsenalu v 22. kole anglické Premier League podlehli 0:1 o udržení bojujícímu Evertonu. Londýnský celek prohrál poprvé od začátku září a jeho náskok na prvním místě tabulky se může ztenčit na dva body. Po mohutném lednovém posilování týmu fotbalisté Chelsea v anglické lize opět zaváhali, s Fulhamem remizovali 0:0 stejně jako v předchozím utkání s Liverpoolem. Blízko ke gólu měl Kai Havertz, ale trefil jen tyč. Manchester City nevyužil zaváhání Arsenalu, když podlehl Tottenhamu.

Na lavičce Evertonu prožil vydařenou premiéru trenér Sean Dyche, který se týmu ujal v pondělí jako nástupce odvolaného Franka Lamparda. O první výhře domácích od října rozhodl brankou v 60. minutě po rohu obránce Tarkowski.

Arsenal prohrál po třinácti zápasech a teprve podruhé v probíhající sezoně Premier League. Jeho jediným dosavadním přemožitelem byl Manchester United, kterému výběr trenéra Artety 4. září podlehl 1:3.

Londýnský celek vede tabulku o pět bodů před Manchesterem City, pokud ale obhájci titulu v neděli porazí pátý Tottenham, sníží ztrátu na dva body. Arsenal však bude mít jeden zápas k dobru. Everton, proti jehož vedení před zápasem protestovali fanoušci, je na 17. místě.

Chelsea utratila tuto zimu za přestupy podle médií zhruba 300 milionů liber, na hřišti se jí ale dál nedaří. Proti Fulhamu poprvé nastoupil argentinský mistr světa Enzo Fernández, který přišel tento týden z Benfiky Lisabon za 105 milionů liber a stal se nejdražším hráčem v historii Premier League.

K úspěchu však týmu nepomohl. Chelsea ztratila body v pátém z posledních šesti ligových zápasů. Fulham nedokázala porazit ani na druhý pokus, před třemi týdny na jeho hřišti podlehla 1:2. V neúplné tabulce je devátá o dva body za dnešním soupeřem, kterému patří šesté místo.

Liverpool prohrával od páté minuty po vlastní brance Matipa. Ve 13. minutě už to bylo o dva góly, když se při premiéře v dresu Wolverhamptonu trefil Dawson. Výsledek zpečetil dvacet minut před koncem Neves.

Liverpool ve třech z posledních čtyř zápasů v Premier League dostal tři branky a v tabulce je až desátý. Wolverhamptonu patří 15. příčka s odstupem dvou bodů od sesupového pásma.

Brentford porazil 3:0 poslední Southampton, sérii bez porážky natáhl na osm kol a od pohárových příček ho dělí tři body. Po pěti kolech, v nichž získal jen bod, uspěl mistr z roku 2016 Leicester, který si poradil 4:2 s Astno Villou.

Fotbalisté Nottinghamu porazili ve 22. kole anglické ligy Leeds 1:0. V prvním zápase po příchodu z Paris St. Germain udržel čisté konto Keylor Navas.

Kostarický brankář musel zasahovat již po dvou minutách hry, kdy skvěle vyrazil nebezpečnou střelu Sinisterry z bezprostřední blízkosti. Po čtvrthodině hry měl první šanci Forest, centr ze standardní situace sice Struijk hlavou odvrátil, míč se však odrazil přímo k Johnosovi, který z hranice velkého vápna střelou z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě.

Do konce první půle měl Leeds značnou převahu, všechny pokusy však skončily na skvěle chytajícím Navasovi. Ve druhém dějství byla hra vyrovnaná, ani jeden z týmů své šance nevyužil. Nottingham je v tabulce třináctý, Leeds nedokázal vyhrát žádný z posledních sedmi zápasů a je na sedmnáctém místě.

Na hřišti Tottenhamu po čtvrthodině hry udělal obrovskou minelu v rozehrávce Rodri, čehož vystihl domácí Höjbjerg, jenž v pádu uvolnil Kanea a ten přesně zakončil na zadní tyč. V závěru poločasu šance promarnili nejdříve domácí, poté Mahríz střílel pouze do břevna.

Ve druhé půli mohl kapitán anglické reprezentace přidat druhou branku, v 66. minutě ale na centr Perišiče těsně nedosáhl a o tři minuty později brance zamezil Ederson. Od 87. minuty dohrávali domácí o deseti, poté co byl po druhé žluté kartě vyloučen Romero. Krátkou početní převahu ale hosté nevyužili. "Citizens" jsou na druhém místě pět bodů za vedoucím Arsenalem, který má zápas k dobru, Tottenham je pátý.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

Chelsea - Fulham 0:0

Everton - Arsenal 1:0
Branka:
60. Tarkowski

Aston Villa - Leicester 2:4
Branky: 9. Watkins, 32. vlastní Souttar - 12. Maddison, 41. Iheanacho, 45.+2 Tete, 79. Praet

Brentford - Southampton 3:0
Branky: 41. Mee, 44. Mbeumo, 80. Jensen

Brighton - Bournemouth 1:0
Branka: 87. Mitoma)

Manchester United - Crystal Palace 2:1
Branky: 6. Fernandes z pen., 62. Rashford - 76. Schlupp

Wolverhampton - Liverpool 3:0
Branky: 5. vlastní Matip, 12. Dawson, 71. Neves