Přijde Liverpool i o Firmina? Důležitou roli sehraje Lukaku

Mohamed Salah by mohl z úderného útočného tria zůstat v Liverpoolu sám. Po odchodu Sadia Maného je na Apeninský poloostrov lákán Roberto Firmino. A důležitou roli by měl v možném přesunu sehrát i Romelu Lukaku.

Přijde Liverpool i o Firmina? Důležitou roli sehraje Lukaku

Naby Keita, Alex Oxlade-Chamberlain a Roberto Firmino. Toto trio by na konci sezóny mohlo opustit Liverpool a již nyní je zřejmé, že největší ztrátou by byl posledně jmenovaný.

Firmino společně s Mo Salahem a Sadiem Maném vytvořil úderné trio, které ničilo nejednu defenzivu. Jenže po odchodu Maného do Bayernu Mnichov jsou Reds v potížích a dost možná budou pro příští ročník bez Ligy mistrů.

O brazilského útočníka, který je v současné době na marodce, má velký zájem milánský Inter. Podle italského listu Gazzetta dello Sport chtěji Nerazzurri získat Firmina v létě zdarma, velkým lákadlem poté mají být samozřejmě finance.

Inter ale bude čelit konkurenci z Premier League, velkou roli při případném přesunu navíc sehraje Romelu Lukaku. Belgický útočník je na San Siru na ročním hostování z Chelsea a Inter má možnost získat Belgičana natrvalo. Podle výše zmíněného listu ovšem zatím neučinil definitivní rozhodnutí.

V případě setrvání Lukakua by se přestup Firmina do Itálie neuskutečnil. Podle mnohých spekulací Inter nicméně opci na přesun belgického kanonýra neuplatní. Na vině mají být především zdravotní potíže hráče, kvůli kterým si Lukaku letos připsal jen dvě branky a jednu asistenci.