Návrat Special One do Premier League? Mourinho opět pokukuje po Anglii

Je mu šedesát, má za sebou dvě angažmá v Chelsea, po jednom v Manchesteru United a Tottenhamu. A pořád mu to zjevně nestačí.  

Návrat Special One do Premier League? Mourinho opět pokukuje po Anglii

Jose Mourinho je znechucen nedostatkem financí, jež limituje jeho působení a ambice na lavičce AS Řím a chce se vrátit do Anglie. S touto zprávou v sobotu přišel anglický deník Daily Mail, který se odvolává na zdroje blízké portugalskému kouči. Zmiňuje přitom nedostatečnou finanční podporu v AS (které mu pravidelně prodává hvězdy) a skutečnost, že jeho manželka a děti stále bydlí v Londýně. Jako ideální angažmá má přitom muž, který sám sebe označuje za “Special One” vytipovanou Chelsea, kde aktuálně o přežití bojuje Graham Potter.

Jednalo by se přitom už o třetí angažmá Mourinha na Stamford Bridge, když během prvního v letech 2004 až 2007 postavil Romanu Abramovičovi tým, který dokázal vyhrát titul, v druhém (2013 - 2015) taktéž dokázal na Stamford Bridge doručit trofej za vítězství v Premier League. Vedle toho si střihl i dvě spíše neúspěšné angažmá na Old Trafford s Manchesterem United a na White Hart Lane s Tottenhamem Hotspur, i přesto má ale Mourinho v Anglii stále velké jméno.

A i proto anglická média prakticky okamžitě začala spekulovat, pro koho z kádru Chelsea (která se jeví jako nejpravděpodobnější destinace pro realizaci odvážného Mourinhova záměru) by se jednalo o špatnou zprávu. A třeba Independent tak velmi předčasně přišel s pěticí jmen z kádru Blues (včetně Auabameyanga, Chilwella, Halla nebo Badashieleho), kteří by rozhodně měli podpořit setrvání Grahama Pottera. Za toho se ostatně Chelsea v tuto chvíli jednoznačně staví, na stranu druhou ale současné výsledky Blues pod tímto trenérem řežou větev. Bude návrat Special One na ostrovy ságou následujícího léta jako třeba v loni nové Haalandovo působiště?