Mistr světa na Stamford Bridge? Blues se zdá 120 milionů eur hodně, tak jednají...

Vedení Chelsea nemůže být s dosavadním průběhem sezony ani za mák spokojeno. V Premier League okupuje londýnský celek až desátou příčku s 21bodovou ztrátou na první Arsenal, který navíc odehrál o zápas méně. Není se proto co divit, že se mluví o posilách. Jednou z nich by měl být čerstvý mistr světa Enzo Fernandez, alespoň podle caughtoffside.com.  

Mistr světa na Stamford Bridge? Blues se zdá 120 milionů eur hodně, tak jednají...

Argentinský záložník se ve výborném světle předvedl na MS v Kataru, kde byl jednou z hlavních tváří Albiceleste. I proto kolem dvaadvacetiletého středopolaře začaly okamžitě létat nabídky z evropských top klubů.

Chelsea odmítla zaplatit výstupní klauzoli, kterou má Fernandez ve smlouvě, a zkouší se s Benfikou domluvit na jiných podmínkách, protože 120 milionů eur se Blues zdálo hodně. Jejich současná nabídka ve výši 100 milionů eur, jejíž součástí je i hráčská kompenzace, však ale není o tolik nižší.

Nyní je tedy míč na straně portugalského celku, který z prodeje své hvězdy chce pochopitelně vytřískat co nejvíce.

Vzhledem k tomu, že Stamford Bridge v létě nejspíše opustí středopolaři Jorginho a N´Golo Kanté, potřebuje klub z Londýna posily do zálohy jako sůl a manažer Graham Potter si toho je moc dobře vědom.

V zimním přestupním termínu je ostatně v Chelsea hodně rušno. Za posily pokladník vyplatil již 178,5 milionu eur, a kdyby se povedl i příchod Fernandeze, bylo by to ještě mnohem více. Již dříve se v kabině hlásili borci jako Joao Félix, Noni Madueke, Benoit Badiashile nebo Mykhaylo Mudryk.