Momenty 21. kola Premier League: Z Gunners už je oficiální kandidát na titul,

Tottenham na Fulhamu možná zachránil Conteho, totéž se nepovedlo Evertonu, který už netrénuje Lampard. Pět remíz v deseti zápasech opět ještě o kousek více otevřelo nůžky mezi čelem a zbytkem ligy. Hlavní témata jsou ale jiná. Web Flashscore je shrnul následovně.  

Realita uprostřed tabulky pro Liverpool a Chelsea

Zdroj: Profimedia.cz

Opakování finále Ligového a FA Cupu z minulé sezony začalo a skončilo o víkendu jako střetnutí mezi týmy na devátém a desátém místě tabulky. Třetí po sobě jdoucí remíza 0:0 mezi Liverpoolem a Chelsea příliš neprospěla ani jedné straně k tomu, aby se dostala nahoru v tabulce a bojovaly o první čtyřku. Nicméně kvalita výkonu obou stran pravděpodobně byla pro Jürgena Kloppa a Grahama Pottera ještě větším problémem než samotný výsledek.  V mrazivém lednovém odpoledni bylo na Anfieldu k vidění jen málo brankových akcí, které by diváky nadchly. Liverpool přitom nevyhrál už třetí ligový zápas v řadě, Chelsea má na kontě jen dvě výhry v posledních deseti zápasech ve všech soutěžích. A obě strany se tak nyní nacházejí už deset bodů od míst zaručujících účast v Lize mistrů.

Pro Blues je pomyslným světlem na konci tunelu v současných temnotách alespoň debut Mychajla Mudryka, který dokázal za pětatřicet minut opravdu zaujmout a smazat první z otazníků, který vztyčila jeho stomilionová cenovka. Zato na straně Liverpoolu, který se zdá být vyčerpaný tím, jak v posledních čtyřech sezónách snažil přetlačit City v boji o první místo v Premier League, je patrná silná únava a velmi málo známek života.