Momenty 21. kola Premier League: Z Gunners už je oficiální kandidát na titul,

Tottenham na Fulhamu možná zachránil Conteho, totéž se nepovedlo Evertonu, který už netrénuje Lampard. Pět remíz v deseti zápasech opět ještě o kousek více otevřelo nůžky mezi čelem a zbytkem ligy. Hlavní témata jsou ale jiná. Web Flashscore je shrnul následovně.  

Momenty 21. kola Premier League: Z Gunners už je oficiální kandidát na titul,

 

Z Gunners už je oficiální kandidát titulu

Zdroj: Profimedia.cz

Arsenal udělal další obrovský krok směrem k prvnímu titulu v Premier League po 19 letech, když Eddie Nketiah na Emirates v dramatické koncovce sestřelil Manchester United 3:2, City a Erling Haaland však Gunners připomněli, že mistři se titulu nevzdají bez boje, když Nor hattrickem porazil Wolves 3:0.

Když Gabriel Jesus utrpěl na mistrovství světa zranění kolena, mnozí fanoušci Arsenalu se obávali, že by jejich naděje na titul v Premier League mohly být pasé. Nketiah se však této výzvy nezalekl, naopak se jí zhostil ve velkolepém stylu. Jesus, který přišel loni v červenci z mistrovského Manchesteru City, oživil útočnou řadu Gunners a vnesl do týmu, který už mnoho let neusiloval o titul, víru v titul a nadhled. V době jeho nepřítomnosti se Nketiah stal hlavním mužem útočné řady Arsenalu a od restartu Premier League po mistrovství světa vstřelil v šesti zápasech ve všech soutěžích šest gólů.

Dvěma nedělními góly se třiadvacetiletý hráč dostal do čela tabulky střelců Arsenalu s devíti góly v sezoně - o jeden před Bukayo Sakou, který se proti United rovněž blýskl. Nketiah, který byl přitom tak dlouho hráčem jen na občasné záskoky, má nyní na svém kontě 13 gólů v posledních 13 startech na Emirates. A začíná si věřit. "Vaše obrana je v problémech!!!" napsal na Twitter poté, co sestřelil United.