Vedoucí duo Premier League oznámilo podpisy, Arsenal má Poláka, City Argentince

Zatímco týmy širší špice Premier League buď "podepisují smlouvy hráběmi" (jako Chelsea) nebo se nechají zaplétat do širokého spektra přestupových spekulací, lídři své kádry opravdu doplňují. Arsenal i City oznámili posily.

Vedoucí duo Premier League oznámilo podpisy, Arsenal má Poláka, City Argentince
 

Fotbalový Arsenal získal polského reprezentačního obránce Jakuba Kiwiora z italské Spezie. Londýnský klub dnes oznámil, že s dvaadvacetiletým hráčem uzavřel dlouhodobou smlouvu, její přesnou délku ale nespecifikoval. Podle britských médií Arsenal za novou posilu zaplatí 20 milionů liber (asi 543,4 milionu korun). "Je to všestranný mladý obránce, který ukázal obrovský potenciál a kvalitu ve Spezii v Serii A i na mezinárodní úrovni v dresu Polska," uvedl trenér Arsenalu Mikel Arteta v oficiálním prohlášení. Kiwior působil ve Spezii od srpna 2021. V klubu odehrál 43 zápasů. S polskou reprezentací si zahrál na mistrovství světa v Kataru, kde tým kolem kanonýra Roberta Lewandowského došel do osmifinále.

Manchester City získal za zhruba osm milionů liber (217 milionů korun) z Vélezu Sarsfield dvacetiletého argentinského záložníka Máxima Perronea. Rodák z Buenos Aires podepsal s úřadujícím mistrem anglické fotbalové ligy smlouvu do roku 2028. Dvacetiletý Perrone debutoval za A tým Vélezu loni v březnu a zatím vstřelil tři branky a na dvě nahrál. K novému týmu se připojí v únoru po aktuálně probíhajícím jihoamerickém šampionátu fotbalistů do 20 let. V City se setká s krajanem Juliánem Álvarezem, mistrem světa, jenž klub posílil loni.