Existuje-li šance ukončit kariéru na vysoké úrovni v AC Milán, tak to udělám, prohlašuje Giroud

Šestatřicetiletý útočník Olivier Giroud řešil v poslední době zejména dvě hlavní otázky. Jedna se týkala toho, jak to bude s jeho pokračováním na milánském San Siru a druhá se dotýkala jeho další budoucnosti v národním mužstvu Francie, v němž už nebudou pokračovat jeho ostřílení kolegové Hugo Lloris a Karim Benzema.

Existuje-li šance ukončit kariéru na vysoké úrovni v AC Milán, tak to udělám, prohlašuje Giroud

Dvouletá smlouva s Rossoneri sice doběhne historicky nejlepšímu střelci "Le Bleus" již letos v červnu, nicméně bývalý snajpr Arsenalu, Chelsea i Montpellieru by si působení v hlavním městě italské módy dokázal představit také nadále. Tím spíš, když se vedení AC funkčních veteránů nebojí...

"Chci s Milánem prodloužit kontrakt. Jednám s klubem. Pokud existuje šance ukončit kariéru na vysoké úrovni v Miláně, tak to udělám," nechal se slyšet webem TribalFootball citovaný spoluhráč Zlatana Ibrahimoviče, jenž na Apeninském poloostrově oslavil v předchozím ročníku ligový primát.

"Mohl bych si vybrat i nějakou exotickou destinaci, protože se mi vždy líbila například MLS. Díky zisku Scudetta jsem ale vstoupil do srdcí fanoušků AC Milán," připomněl ostřílený snajpr, za nějž před rokem a půl poslali milánští představitelé do Londýna jeden milion eur.

Konečné ne zatím neučinil světový šampion z roku 2018 a loňský vicemistr světa ani na mezinárodním poli. Didier Deschamps ho tak bude moci v případě potřeby využít i na nadcházejícím srazu. "Aktuálně se nic nemění a zatím pokračuji. Zasáhl mě ale fakt, že se Hugo Lloris rozhodl skončit. Náš vztah je speciální," přiznal vytáhlý útočník, který se v této sezoně zatím střelecky prosadil devětkrát.

Real hledá náhradu za stárnoucího Benzemu. Vyvoleným kanonýrem by se mohl stát nejlepší střelec italské ligy