Potter v nebezpečí. Chelsea měla oslovit Zidana a nabídnout mu stěhování do Londýna!

Blues jsou v tabulce Premier League na desátém místě s desetibodovou ztrátou na příčky zajišťující pro příští rok účast v Lize mistrů a v Anglii intenzivní debata, zda je Graham Potter mužem, který z velkých nákupů Chelsea dokáže postavit dynastii.  

Potter v nebezpečí. Chelsea měla oslovit Zidana a nabídnout mu stěhování do Londýna!

Zástupci Chelsea měli podle informací deníku Daily Express kontaktovat Zinedina Zidana a nezávazně zjišťovat, zda li by neměl zájem eventuálně převzít Chelsea, pokud by se sportovní vedení klubu rozhodlo vyhodit stávajícího kouče Grahama Pottera. Ten je přitom ve funkci teprve pár měsíců, když v září nahradil neúspěšného Thomase Tuchela, současná herní krize Chelsea, která z posledních deseti zápasů vytěžila (i díky epidemii zranění) jen devět bodů podle všeho nutí vedení Blues k radikálním myšlenkám.

Zidane se jako potenciální cíl vysoce ambiciózního majitele Chelsea Todda Boehlyho nabízí. Francouzský kouč byl superhvězda už během své hráčské kariéry, po přesunu do trenérské pozice ve sbírání úspěchu pokračoval. A s Realem Madrid hned třikrát vyhrál Ligu mistrů a připsal si i dva triumfy v La Lize. Celkem má na svém kontě hned jedenáct trofejí, což za čtyři sezóny trénování na nejvyšší úrovni není špatné. Nyní je Zidane nicméně bez práce, když před dvěma lety opustil Real s tím, že si chce odpočinout a zvážit nové výzvy.

Během doby bez práce byl Zidane spojován s pozicí kouče Paris Saint-Germain a taktéž francouzského národního týmu, v Parku princů se nicméně nedohodl a k Les Bleus jej nepustil Didier Deschamps, který Mbappeho a spol. dovedl do finále mistrovství světa, což znamenalo automatické prodloužení smlouvy kouče francouzského národního týmu. Ze Zidanova okolí přitom v posledních měsících už probleskují informace, že Zizou by se rád vrátil do práce, adekvátní nabídka nicméně ještě nepřišla. Byla by jí Chelsea, pokud by Graham Potter svůj job nezvládl?