Výměna Ziyech - Kessie na linii Stamford Bridge - Nou Camp? Z obou stran by mohla dávat smysl!

Chelsea během lednového přestupového období nakupuje období nakupuje jako šílená, její záložní řada nicméně stále zůstává personálně nevyvážená. Pořeší to Potter s Boehlym transferem s Xavim?  

Výměna Ziyech - Kessie na linii Stamford Bridge - Nou Camp? Z obou stran by mohla dávat smysl!

Chelsea má podle španělského deníku Sport zájem o směnu s Barcelonou, kde by na její straně figuroval marocký ofenzivní křídelník Hakim Ziyech a Barcelona by jako protihodnotu měla dle představ sportovního vedení Chelsea poskytnout záložníka původem z Pobřeží slonoviny Francka Kessieho. Ani jeden ze jmenovaných hráčů přitom nepatří do základní rotace svých trenérů, takže výměna a jejich restart v novém působišti by ze stran obou klubů mohl dávat smysl. A jakkoliv je tento typ výměn, tak obvyklý v amerických soutěžích, v evropském fotbale neobvyklý, racio zde je i na další úrovni. 

Barca totiž hledá náhradu za Memphise Depaye, jehož přestup do Atletica Madrid se v těchto dnech dokončuje a Holanďan by měl brzy definitivně podepsat s Atlety smlouvu na dva a půl roku. A ač v konkurenci Torrese, Fatiho, Lewandowskiho a spol. nepatřil mezi Xaviho první volby, ambice Barcy si žádají nové ofenzivní jméno do širší rotace. Jako potenciální kandidát se objevil Ziyech, který má mít podle informací zájem o přestup na Camp Nou. Zvlášť poté, co jej Graham Potter po nástupu na Stamford Bridge v podstatě odstavil (aktuálně hraje jen kvůli zdravotní krizi v Blues) a jméno Maročana, který do Londýna přišel z Ajaxu, bývá zmiňováno jako první, když se mluví o blížící se čistce v kádru Blues.

Na straně druhé je Franck Kessie, který si po úspěšném působení v AC Milán mohl v létě vybírat a volba Barcelony se mu (z dnešní perspektivy) těžce nepovedla.  Za svůj nový tým sice nastoupil v 18 soutěžních zápasech, celkově ale odehrál pouhých 754 minut. Manažer Xavi Hernandez ve svém středu zálohy nadále důvěřuje Pedrimu, Gaviovi, Sergiu Busquetsovi a Frenkie de Jongovi. Naopak Chelsea má na Kessieho pozici záložníka stále deficit a výhledově i problém, když přestup Zakarii se zjevně nevydařil, Kante je dlouhodobě zraněný, Jorginho ukazuje záměr Chelsea opustit a Gallagher Pottera zatím příliš nepřesvědčil. Vyřeší výměna Ziyech - Kessie hned několik problémů naráz?