Velmi dobře připraveného Kušeje prý přesvědčil vážný zájem Mladé Boleslavi o jeho rozvoj po všech stránkách...

Mladá Boleslav získala útočníka Vasila Kušeje z druholigového Prostějova. Středočeši s dvaadvacetiletým křídelním hráčem podle klubového webu podepsali smlouvu na dva a půl roku.

Velmi dobře připraveného Kušeje prý přesvědčil vážný zájem Mladé Boleslavi o jeho rozvoj po všech stránkách...

"Máme radost, že po intenzivních jednáních, která nebyla jednoduchá a v jejich průběhu se opakovaně zdála marná, že skončil u nás. Hráč cítil důvěru a zájem trenéra, který s ním osobně jednal a domnívám se, že jej přesvědčil náš vážný zájem o jeho rozvoj po všech stránkách," odhalil generální ředitel boleslavského klubu David Trunda.

Kušej v Mladé Boleslavi zahájil zimní přípravu a zasáhl do zápasů s bundesligovým Lipskem a Táborskem. Reprezentant do 21 let v podzimní části sezony za Prostějov vstřelil pět branek. V minulosti působil také v Ústí nad Labem, Drážďanech a Innsbrucku.

"Jedním z nejdůležitějších faktorů mezi všemi nabídkami bylo, že se mnou jako první mluvil trenér (Pavel) Hoftych, se kterým se známe delší dobu. Proto jsme spolu jednali asi nejintenzivněji. Druhým důležitým faktorem je klub. Boleslav chce hrát fotbal a chce hrát v tabulce nahoře," uvedl Kušej.

"Přišel velmi dobře připravený od prostějovského trenéra (Pavla) Šustra, na našem tréninku stíhá všechno. Věřím, že přechod z druhé do první ligy zvládne," řekl Hoftych.

Slovenský obr Polaček už za Mladou Boleslav chytat nebude. Jak to vypadá s příchodem vyhlédnuté posily z lotyšské ligy?