Komplikace pro Rudé ďábly, o výhru proti Crystal Palace přišli v nastavení. Manchester City otočil proti Tottenhamu

Manchesteru United přišel v nastaveném čase o výhru na hřišti Crystal Palace, dohrávka 7. kola anglické ligy skončila remízou 1:1. V Londýně tak svěřencům trenéra Erika ten Haga skončila po pěti ligových zápasech série vítězství. Na vedoucí Arsenal, s nímž se střetnou v neděli, ztrácejí "Rudí ďáblové" osm bodů. Manchester City 4:2 Tottenham. Obhájce titulu otočil skóre čtyřmi góly ve druhém poločase. Dva góly dal Rijád Mahriz, nejlepší střelec Premier League Erling Haaland se na výhře podílel 22. brankou v sezoně.

United vedli na na hřišti dvanáctého týmu tabulky od 43. minuty, kdy se po přihrávce Christiana Eriksena ve vápně trefil Bruno Fernandes. O vyrovnání se postaral v první nastavené minutě krásnou střelou z přímého kopu pod břevno Michael Olise. Manchester tak na poslední chvíli přišel o desátou soutěžní výhru za sebou a nezvítězil poprvé od porážky s Aston Villou na začátku listopadu.

Tottenham se ujal vedení v závěru první půle, kdy se prosadili ve 44. minutě Kulusevski a v nastavení Emerson Royal. Po přestávce však hosté náskok stejně rychle promarnili. V 51. minutě snížil Álvarez a v 53. srovnal Haaland.

O výhře domácího celku poté rozhodl Mahriz. Alžírský útočník v 63. minutě zajistil City, které chtělo odčinit předchozí prohru v derby s Manchesterem United, vedení a v 90. minutě přidal pojistku.

City na druhém místě tabulky ztrácí pět bodů na první Arsenal, který má však odehráno o zápas méně. Tottenham je po dvou porážkách za sebou s výrazným odstupem na páté příčce, která jako poslední zaručuje start v evropských pohárech.

Premier League - 7. kolo:

Crystal Palace - Manchester United 1:1
Branky: 90+1. Olise - 44. Fernandes

Manchester City - Tottenham 4:2
Branky: 63. a 90. Mahriz, 51. Álvarez, 53. Haaland - 44. Kulusevski, 45.+2 Emerson Royal)