Tvořivých záložníků není v týmu nikdy dost. Která jména aktuálně figurují na seznamu přání Xaviho?

Katalánský gigant se postupně zvedá z popela. Na postup do jarní fáze Ligy mistrů to sice nebylo, ale náplastí může být možnost uspět v Evropské lze. Že se blýská na lepší časy, dokládá víkendový triumf v Superpoháru proti Realu Madrid a také aktuální prvenství v tabulce La Ligy, kde má Barcelona náskok tří bodů právě na Bílý balet. Přestavba kádru pod koučem Xavim však nesmí polevovat a jak se zdá, tento španělský kouč zastává názor, že tvořivých záložníků není v týmu nikdy dost.

Tvořivých záložníků není v týmu nikdy dost. Která jména aktuálně figurují na seznamu přání Xaviho?

Barcelona se nikterak netají tím, že také v létě bude chtít své řady náležitě okysličit. S ohledem na aktuální finanční rozpoložení klubu se však chce i nadále vydávat cestou opatrné finanční politiky, přestože i tady bychom vypozorovali, že některými směry se utrácí bez váhání. Ať tak či onak, posílení středu zálohy je na Camp Nou velkým tématem, které má být přetaveno v konkrétní činy.

Kouč Xavi se nikterak netají zájmem o některá jména, která si poznamenal na svůj seznam přání. Dva horcí kandidáti, kteří mají být v tomto žebříčku na vrcholu, jsou hráči aktuálně působící v Premier League. Jejich příchodu by však nemuselo nic bránit, pokud tato adresa pro ně bude dostatečně atraktivní.

První skloňovaný dle listu Telegraph je německý záložník Manchesteru City Ilkay Gündogan, jehož jméno je spojováno s odchodem z Etihad Stadium již delší dobu. Tamní kouč Pep Guardiola by však rád spolupráci s někdejší tváří Borusie Dortmund prodloužil. V létě mu ale vyprší smlouva, proto není jasné, zda po této sezóně neopustí Citizens zdarma. Podobný scénář se rýsuje i v případě N’Gola Kantého, u kterého je však podepsání nového kontraktu s Chelsea pravděpodobnější.

CASEMIRO NEJUŽITEČNĚJŠÍ POSILOU, ARSENAL JEŠTĚ POTKÁ ZÁDRHEL, TVRDÍ VE SVÉM BLOGU KALAS Z BRISTOLU CITY