Slovácko nečekaně podlehlo maďarskému outsiderovi, Mladá Boleslav vykázala těsnou výhru s druholigovým Táborskem

Slovácko v přípravném utkání na soustředění v Chorvatsku nečekaně podlehlo druholigovému maďarskému outsiderovi Budafoki 0:1 a v zimní pauze utrpělo první prohru. Naopak Mladá Boleslav potvrdila roli favorita a v domácím prostředí porazila druholigové Táborsko 1:0.

Slovácko o víkendu uhrálo na soustředění v Chorvatsku cennou remízu 1:1 s Hajdukem Split, zápas s až sedmnáctým týmem druhé maďarské ligy ale vůbec nezvládlo. Podzimní účastník skupiny Evropské konferenční ligy vyhořel ve finální fázi a osm minut před koncem inkasoval z penalty. V sobotu se Slovácko utká se slovinským NK Bravo.

„Utkání jsme bohužel výsledkově nezvládli. Kdybychom proměnili nějaké šance, co jsme si vytvořili hlavně v prvním poločase, výsledek by byl úplně jiný. Ale fotbal je o gólech a na kdyby se nehraje. Sice je to příprava, ale každý zápas bychom chtěli zvládnout jak výsledkově, tak i herně. Určitě tam jsou mezery," řekl pro klubový web asistent trenéra Slovácka Jan Baránek.

Mladá Boleslav po víkendovém debaklu v Lipsku nejtěsnějším poměrem udolala Táborsko. Zápas se kvůli sněhové nadílce hrál na umělé trávě, ve prospěch domácího favorita jej rozhodl v 57. minutě přízemní střelou z hranice vápna k tyči Patrik Žitný.

„Hrál se kvalitní zápas v tempu, ke kterému přispěly oba týmy. V prvním poločase jsme měli spoustu dobrých věcí, ale bohužel nedotažených, v druhém jsme dali gól ze situace krásně vyřešené Žitným," uvedl v tiskové zprávě mladoboleslavský trenér Pavel Hoftych.

Přípravné utkání v Poreči (Chorvatsko):

1. FC Slovácko - Budafoki (Maď.) 0:1 (0:0)

Branka: 83. Greksa z pen.

Sestava Slovácka: Fryšták (46. Borek) - Reinberk (60. Tomič), Šimko (60. Hofmann), Břečka (60. Kadlec), Duskí (60. Kalabiška) - Daníček (60. Havlík), Trávník (60. Kohút), Brandner (60. Kim Sung-pin) - Šašinka (60. Petržela), Mihálik (60. Vecheta), Holzer (60. Sinjavskij). Trenér: Svědík.

Přípravné utkání:

FK Mladá Boleslav - Táborsko 1:0 (0:0)

Branka: 57. Žitný.

Sestava M. Boleslavi:

I. poločas: Mikulec - Suchomel, Suchý, Donát - Kubista, Mareček, Matějovský, Látal - Kušej, Škoda, Ladra.

II. poločas: Šerák - Donát, Karafiát, Dancák - Stránský, Žitný, Mašek, Ekpai - Skalák, Jawo, Vojta. Trenér: Hoftych.