Mara už se pod Ještědem neobjeví. Nevím, kde teď je, přiznává Kozel a na Maltě očekává nového útočníka

Slovan Liberec přišel v zimní přestávce o osmadvacetiletého středopolaře Kamsa Maru, ale nijak zvlášť ho to mrzet nemusí.

Mara už se pod Ještědem neobjeví. Nevím, kde teď je, přiznává Kozel a na Maltě očekává nového útočníka

Bývalý záložník Vlašimi či Jihlavy totiž na podzim v barvách podještědské družiny absolvoval pouze šest soutěžních duelů a dohromady strávil na trávnících jen 182 minut čistého času.

Z jeho vytížení vyplývá, že mezi nepostradatelné články hlavního trenéra Luboše Kozla už po návratu z izraelského hostování nepatřil...

"Chtěl jsem ho vzít zpátky. Pamatoval jsem si ho z dřívějška, kdy byl platným hráčem. Pak odešel do Izraele, kde toho moc neodehrál. Po návratu už nebyla jeho pohybová úroveň taková, aby to tady stačilo na základní sestavu. Když nastoupil, nebyli jsme úplně spokojení. Končila mu smlouva, ani jedna strana neměla zájem o prodloužení. Nemělo to perspektivu. Nevím, kde teď je," překvapil na portálu iSport.cz trenér ze stadionu U Nisy.

Liberečtí se stále ještě nalézají na Maltě, kde je čeká ve čtvrtek na tamním turnaji zápas o umístění. Uprostřed pracovního týdne by za nimi měl přiletět nový forvard, jehož úkolem bude nahradit Micka van Burena, jehož si stáhla zpět do svých struktur Slavia.

"Je v plánu, že dorazí ve středu, ale dokud to nebude stoprocentní, nechtěl bych o tom mluvit. Mick dal v lize devět gólů v lize a tři v poháru. To se jeví jako díra, kterou musíme nahradit. Z vlastních zdrojů to nejspíš nedokážeme," pokračoval Kozel, z jehož slov je evidentní, že jen na Rondiče, Kozáka a Rabušice se spoléhat nechce.

Slovan navíc stále živí šanci i na případný návrat Maksyma Talovjerova. Sportovní úsek Liberce si pořád pohrává s možností, že by se mohl pokusit o jeho další zapůjčení, ale to už je zase jiný příběh.

Varnsdorf si přivedl mezi tři tyče slávistu Sirotníka. Holeňák nově pracuje i s hráči Teplic, Boleslavi a Pardubic