Pulkrab se vypořádá i s těžšími časy v Sandhausenu: Mám ještě dost času udělat si tu kariéru hezkou

SV Sandhausen, jehož trikot obléká od léta také Matěj Pulkrab, sice před pár dny jednoznačně přehrál Spartak Trnava (3:0), nicméně ve druhé bundeslize je až poslední a je více než jasné, že ho čeká velmi náročná jarní část, která mu odstartuje za necelé dva týdny na půdě Arminie Bielefeld.

Pulkrab se vypořádá i s těžšími časy v Sandhausenu:  Mám ještě dost času udělat si tu kariéru hezkou

I když odehrál pětadvacetiletý exsparťan ve druhé německé lize během první polovinu ročníku jen 544 minut čistého času a v Německém poháru šel do akce pouze na 28 minut, po prvních šesti měsících premiérového zahraničního angažmá je maximálně spokojený...

"Prostředí je skvělé. Druhá bundesliga možná nemá v Česku takový zvuk, ale vezměte si, že Sörensen šel na Letnou z Norimberku, který byl v tu chvíli jen o pár míst před námi. Od té doby vlastně neopustil základní sestavu Sparty, která chce hrát o titul," připomněl v rozhovoru pro aktualne.cz bývalý útočník Slovanu Liberec i Bohemians Praha 1905.

Jediné, co mu chybí ke spokojenosti, je zápis do střelecké listiny. Ten zatím během dvanácti soutěžních startů nepřišel. "Bohužel se to stává, zažil jsem to například na hostování v Liberci. Tam jsem se trefil hned na začátku, a pak nic až do konce podzimu. Člověk se ale nesmí přestat snažit a tehdy na jaře mě to odměnilo asi devíti góly. Pořád musíte dělat dál to, co je třeba. Samozřejmě přemýšlím, že bych chtěl být lepší. Přestalo se mi dařit, vypadl jsem ze sestavy. Často to byla i smůla, nedosáhl jsem na míč, který někdo za mnou uklidil do brány. Přesně takové góly jsem dřív dával já. Naštěstí jsem už zkušený a vypořádám se s tím," informoval někdejší mládežnický reprezentant Česka, který má na současné adrese platnou smlouvu do léta 2024.

Cíle pro jarní část jsou více než jasné. Doba hájení mu jakožto nováčkovi končí a rád by o sobě začal dávat vědět i na německé mapě. "Musel jsem si zvyknout na odlišné prostředí, není jednoduché přijít do cizí země a zařizovat všechno kolem. Chci teď hrát s čistou hlavou, prorazit tu a moje filozofie se nemění. Už jsem to říkal Pavlu Vrbovi ve Spartě, že do fotbalu půjdu na maximum a uvidíme, na co to bude stačit. Myslím, že jsem si nezvolil lehkou soutěž, ale kdyby se mi tu dařilo, mohlo by to být krásné. Tady si ten fotbal může člověk užít a mně je pořád pětadvacet let. I když mi občas přijde, že jsem toho zažil dost, kouknu na hráče, kteří v tomhle věku odcházeli do zahraničí a teprve se začali prosazovat. Mám ještě dost času udělat si tu kariéru hezkou," doplnil optimisticky naladěný střední útočník, jehož tržní cena se podle transfermarkt.com pohybuje okolo 15 milionů korun.

V rámci zimní přestávky byl spojován například se Zlínem, jehož převzal jeho tehdejší šéf z Letné pavel Vrba a se kterým se jeho klub utká v rámci Malta Cupu již v úterý O moravské Letné však výrazněji neuvažoval.

"Překvapilo mě to. Bavili jsme se o tom s agentem Pavlem Paskou. Třeba zájem byl, ale k žádným jednáním nedošlo. Jsem rád tam, kde jsem. Nechci se teď vracet do české ligy, odkud jsem nedávno odešel," zakončil Pulkrab, který v současné době vylučuje i případný návrat do klubu, který ho vychoval. "Nějak to nevidím, že bych tam ještě končil kariéru. Rozhodně nejsem taková hvězda, a jestli se někdy vrátí Adam Hložek nebo Patrik Schick, bude to trochu jiná situace."

 

Vystrčí Kuchta konečně své růžky naplno? Řepka je pesimista. I kvůli těm, kteří by mu měli góly připravovat