Hapal v Ostravě předělává Buchtu na středového hráče. Lajna na okraji hřiště ho prý trochu limituje...

Už nějaký čas se snaží ukořistit místo v základní sestavě Baníku ostravský odchovanec David Buchta, jenž debutoval ve FORTUNA:LIZE před necelými třemi lety a doposud v ní nasbíral 72 vystoupení.

Hapal v Ostravě předělává Buchtu na středového hráče. Lajna na okraji hřiště ho prý trochu limituje...

Třiadvacetiletý hráč, jenž byl u toho, když slezská značka před pár dny roznesla na kopytech polskou Koronu Kielce (5:0), navíc pod vedením Pavla Hapala změnil post...

Bývalý mládežnický reprezentant Česka totiž znovu nastoupil ve středu záložní řady. Jak se tam kouči líbil? "On je podle mého názoru spíš středový hráč než krajní. Shodou okolností jsem se s ním o tom bavil. On ale ví, že když bude mužstvo potřebovat, aby hrál na kraji, použijeme ho na kraji," ozřejmil na stránkách fcb.cz šéf ostravské lavičky.

Proč je podle jeho slov spíše středovým hráčem? "Protože vidím, že to výborně doplňuje do šestnáctky, má dobré zakončení. I proti Koroně dal krásnou branku. Dokáže se do šestnáctky dostat, má hodně pohybu, v tom ho lajna na okraji hřiště trochu limituje," nabídl svůj pohled na věc nadřízený Lischky, Cadua či Plavšiče.

Stále perspektivní Buchta si na podzim připsal během jedenácti startů a 598 odehraných minut jeden gól, k němuž přidal dvě asistence. Bude po přesunu na jinou pozici údernější? Ukázat se může třeba hned v následující přípravě proti maďarskému Vasasu Budapešť, se kterým se Baník potká v úterý.

Slovácko odstartovalo soustředění v Chorvatsku remízou s Hajdukem Split