„Lepší než Haaland!“ Ikona Arsenalu ukazuje, na jakého útočníka si máme dávat pozor

Bývalá opora Arsenalu a nynější expert ze studia Sky Sports Paul Merson věří, že se po fotbalových trávnících pohybuje ještě kvalitnější útočník, než je Erling Haaland.

„Lepší než Haaland!“ Ikona Arsenalu ukazuje, na jakého útočníka si máme dávat pozor

V této sezoně pomalu není o čem. Sotva nový ročník začal a Haaland zapnul tzv. „beast mode“, s nímž může pokořit několik rekordů Premier League. Nejenže má na dosah metu za nejvíce vstřelených gólů, on ji navíc může překonat v rekordním čase.

Tento dvaadvacetiletý norský útočník si zaslouží veškeré možné uznání a na oko se zdá, že zde minimálně letos není nikdo, kdo by s ním mohl soupeřit. Paul Merson se na celou věc ovšem dívá z mnohem širší perspektivy a lepšího hráče skutečně našel.

„Chápu, že jsou všichni uneseni tím, co Erling Haaland tuto sezonu předvádí, ale je to z velké části dáno tím, v jakém klubu působí… Působí v kvalitativně nejlepším kádru a za sebou má nejlepší zálohu světa. S takovou zálohou se ta čísla sbírají mnohem snáz,“ řekl Merson pro Sky Sports.

„Co se mě týče, já jsem stále přesvědčený, že aktuálně nejlepším hrotovým útočníkem světa je Harry Kane. To je hráč, který je už ostřílený a na té pozici to skvěle umí. Kdyby působil v jiném týmu (než je Tottenham), udělal by díru do světa a ty rekordy by mohl bourat také,“ míní.

„Kaneovou výhodou je, že je velmi komplexním útočníkem. Dává spousty gólů, ale mnoho jich dokáže také vytvořit. Já být ve vedení marketingového oddělení Manchesteru United či jiného velkého ambiciózního klubu, vůbec bych neváhal a přivedl ho. Harry Kane je stále nejlepší útočník světa,“ je Merson přesvědčený.