Newcastle a Manchester United jsou prvními semifinalisty Ligového poháru

Fotbalisté Newcastlu a Manchesteru United splnili role favoritů a postoupili do semifinále anglického Ligového poháru. Třetí tým Premier League Newcastle porazil Leicester 2:0, Red Devils, kterým patří v lize čtvrté místo, přehráli třetiligový Charlton 3:0.

Zatímco Newcastle byl v duelu s Leicesterem v celém zápase lepší a o výhře rozhodl dvěma góly Dana Burna a Joelintona v rozmezí 12 minut po hodině hry, Manchester se s houževnatým soupeřem více trápil. Do vedení šel sice už v 21. minutě po brance Antonyho, pak se ale o výsledek dlouho strachoval. Pojistku postupu přidal až v 90. a 94. minutě dvěma zásahy střídající Marcus Rashford.

Ve středu se o zbývající dvě místa v semifinále utkají Nottingham Forest s Wolverhamptonem a Manchester City se Southamptonem. Finále je na programu 26. února ve Wembley.