Cremona okusila porážku na půdě Verony, Bergamo si vyšláplo na Boloňu

Fotbalisté Juventusu v 17. kole italské ligy porazili Udine 1:0 a poskočili na druhé místo neúplné tabulky. Rozjetý turínský tým v Serii A naplno bodoval poosmé za sebou bez inkasované branky. Fiorentina s reprezentačním záložníkem Antonínem Barákem na lavičce rovněž doma zdolala Sassuolo 2:1. Fotbalisté Neapole zvítězili na hřišti janovské Sampdorie 2:0 a neúplnou tabulku vedou o sedm bodů. Čtvrtý Inter Milán na hřišti nováčka Monzy v nastaveném čase ztratil vítězství a remizoval 2:2. Turín i se Zimou jen remizoval 1:1 se Salernitanou. Římské Lazio remizovalo 2:2 s Empoli, přestože vedlo o dvě branky, a už tři zápasy čeká na vítězství. AC Milán ztratil dvoubrankové vedení a s AS Řím hrál 2:2.

Juventus v prvním poločase výbornou formu z posledních zápasů nepotvrdil, naopak favorita několikrát podržel Szczesny. Jeho brankářský protějšek Silvestri se zase blýskl proti Ruganiho hlavičce.

Krátce po změně stran v dobré pozici akrobatickým kopem minul Kean, ale na další velkou šanci hráči "Staré dámy" dlouho čekali. Až v 86. minutě zblízka rozhodl Danilo po ideální přihrávce střídajícího Chiesy. Osmé Udine protáhlo čekání na výhru na devět kol.

Všechny branky ve Florencii padly ve druhém poločase. Domácí Saponara krátce po příchodu na hřiště otevřel skóre, v 57. minutě odpověděl Berardi z pokutového kopu. Těsně před koncem zahráli rukou v šestnáctce i hosté a další střídající hráč "Fialek" González penaltu také proměnil. Fiorentina se posunula na deváté místo, Sassuolo je na 16. příčce.

Neapol mohla jít v Janově do vedení už v šesté minutě, jenže Politanovu penaltu vyrazil brankář Audero na tyč. Favorit se branky dočkal po necelých 20 minutách hry zásluhou Osimhena. Nigerijský útočník si 10. zásahem v ligové sezoně upevnil pozici v čele tabulky střelců.

V 39. minutě oslabil domácí vyloučením Rincón. Celek zpod Vesuvu přidal pojistku až v 82. minutě, kdy Elmas z pokutového kopu nezaváhal. Svěřenci trenéra Spallettiho bodovali v 16 z dosavadních 17 ligových zápasů v sezoně. Sampdoria prohrála pět z posledních šesti kol a na první nesestupovou příčku ztrácí šest bodů.

Inter poslal do vedení v 10. minutě Darmian, hned za minutu srovnal Ciurria. Ještě v úvodní půli hostům vrátil vedení argentinský mistr světa Martínez po chybě obránce Marího. "Nerazzurri" ale pojistku nepřidali a ve třetí minutě nastavení vyrovnal Caldirola, odchovanec Interu. Monza drží 14. místo.

Turín potřetí za sebou jen remizoval, tentokrát 1:1 na hřišti Salernitany. Dvaadvacetiletý stoper David Zima odehrál přes hodinu. Český reprezentant se v deváté minutě ocitl blízko první trefě v Serii A. Po rohovém kopu se k němu na malé vápno odrazil míč, jeho patičku ale mexický brankář Ochoa vyrazil. Turínský celek poslal do vedení Sanabria, krátce po změně stran vyrovnal Vilhena. Hosté zůstali na 10. místě, Salernitana nevyhrála už pět kol.

Laziu zařídili dvougólový náskok Felipe Anderson a Zaccagni. Domácí směřovali k první ligové výhře po dvou porážkách, ale soupeř v 83. minutě snížil zásluhou Caputa a v nastavení vyrovnal Marin.

AC Milán poslal do vedení po půlhodině hry Kalulu, v 77. minutě přidal druhý gól "Rossoneri" Pobega. Jenže za 10 minut snížil Ibaňez a v nastavení srovnal z dorážky Abraham. Hosté, stále bez disciplinárně potrestaného trenéra Mourinha, remizovali ve třetím z posledních čtyř kol.

Spezia doma remizovala s nováčkem Lecce bez branek. Hosté nenašli přemožitele už pět zápasů.

Hráči Verony v záchranářském souboji v 17. kole italské ligy porazili 2:0 Cremonu a opustili poslední místo tabulky. Na něj naopak klesl jejich dnešní soupeř, který stále čeká na první výhru v sezoně.

Bergamo zvítězilo 2:1 v Boloni a vyhrálo po sérii čtyř zápasů, během nichž získalo jediný bod. V tabulce se Atalanta posunula na šestou příčku, která jako poslední zaručuje start v evropských pohárech.

Domácí se sice ujali vedení zásluhou Riccarda Orsoliniho, ale hosté po přestávce skóre otočili díky Teunu Koopmeinersovi a Rasmusu Höjlundovi. Bergamo připravilo Boloni teprve druhou domácí porážku v sezoně.

O druhém vítězství Hellasu v ročníku rozhodl dvěma góly v prvním poločase Darko Lazovič. Verona díky srbskému záložníkovi v Serii A vyhrála po 11 zápasech, z nichž 10 prohrála. Nepříznivou sérii ukončila minulý týden remízou 1:1 s FC Turín.

V tabulce si Hellas polepšil na 18. místo, které jako první znamená sestup. Od příček zajišťujících záchranu dělí Veronu šest bodů. Na 19. příčce je o skóre Sampdoria Janov. Poslední Cremona, která jako jediná čeká na ligovou výhru, zaostává o dva body.