Pavard podle médií koketuje s přestupem do Barcelony, vedení Bayernu ale o jeho odchodu nechce slyšet

Mistr světa z roku 2018 a majitel stříbrné medaile z loňského šampionátu Benjamin Pavard by se podle německého listu Kicker rád přesunul z Bayernu do Barcelony. Agent šestadvacetiletého pravého obránce už je prý v kontaktu s vedením Barcelony, která by o Pavardovy služby měla zájem. Sportovní ředitel Bayernu Hasan Salihamidžič ale o Pavardově odchodu nechce slyšet.

Pavard podle médií koketuje s přestupem do Barcelony, vedení Bayernu ale o jeho odchodu nechce slyšet

"Budeme jednat. Je mi jedno, jestli dojde ke kontaktu s jinými kluby. Máme další cíle a Benji je pro nás velmi důležitý hráč," citoval německý web Sport1 Salihamidžiče

Jenže Pavard, kterému smlouva v Bavorsku skončí v létě 2024, prý chce Bayern opustit a údajně už odmítl prodloužení stávajícího kontraktu. Pokud by bundesligový hegemon posledních let chtěl za Pavarda, jehož cenovka se odhaduje na zhruba 35 milionů eur, utržit adekvátní částku, bude zřejmě muset rychle jednat a nejpozději v lednu Pavarda prodat.

Sportovní šéf Bayernu si ale stojí za svým. "Má práci Bayernu a myslím, že se tu cítí velmi dobře, takže se budeme snažit být společně úspěšní," řekl Salihamidžič.

Případná ztráta Pavarda by byla další ranou pro mnichovskou obranu po zranění Noussaira Mazraouiho, který bude kvůli zánětu osrdečníku chybět Bayernu minimálně měsíc.