Chelsea na TOP 4 ztrácí a fanoušci žádají posily. Co na to Potter?

Londýnská Chelsea po další nečekané ztrátě, tentokrát na půdě Nottinghamu Forest, je před dohrávkou 19. kola až na desáté pozici se ztrátou deseti bodů na TOP 4. Není tedy divu, že fanoušci Blues požadují posily. Co na to říká manažer Graham Potter?

Chelsea na TOP 4 ztrácí a fanoušci žádají posily. Co na to Potter?

Chelsea končila část sezóny před světovým šampionátem sérií pěti zápasů bez výhry se ziskem pouhých dvou bodů. Před Novým rokem sice přišlo vítězství s Bournemouthem, následovala ale nečekaná ztráta na půdě o udržení bojujícího Nottinghamu Forest.

Blues tak před dohrávkou 19. kola s úřadujícím mistrem Manchesterem City ztrácí z desáté pozice na TOP 4 již deset bodů. A i když má na některé týmy dva zápasy k dobru, všichni fanoušci londýnského velkoklubu mají jasno o tom, že klub potřebuje v zimě výrazně posílit.

Spekuluje se o několika jménech. S Chelsea byli v posledních týdnech spojeni Enzo Fernández, Andrey Santos, Benoit Badiashile, Joao Félix a také Mykhailo Mudryk. Posledně jmenovaný má ale blízko k přesunu do Arsenalu a i u dalších hráčů existují pochybnosti.

Nejasný v tomto ohledu je také manažer Blues Graham Potter, jenž o posilách mluvit nechce. "Samozřejmě je to dobrá otázka, ale jakmile začnu být trochu konkrétní, bude každý hráč na dané pozici okamžitě spojen s Chelsea. Já tomu tedy uhýbám a doufám, že chápete, proč tomu tak je. Jsem hlavní trenér a má zodpovědnost je tedy vůči hráčům, kteří jsou tady," hovořil Potter na tiskové konferenci před čtvrtečním šlágrem s Manchesterem City.

"V každém přestupovém okně se budeme snažit zlepšit, ale víte, že leden je komplikovaný, jelikož se jedná o polovinu sezóny," dodal na toto téma Potter a přešel ke svému dnešnímu soupeři.

"Je to špičkový tým, ale můžeme jim způsobit problémy. Musíme se snažit hrát dobře a dostat je pod tlak. Je také třeba využít Stamford Bridge a poté uvidíme, co se stane. Musíme myslet pouze na sebe, jak se můžeme zlepšit a jak můžeme udělat kroky vpřed v naší hře. Takový přístup budeme mít," uzavřel tiskovou konferenci sedmačtyřicetiletý rodák ze Solihullu.

K posilám dodejme, že Chelsea si z hostování vzala zpět dva hráče (Gaga Slonina a Bryan Fiabema) a z norského Molde za 10 milionů liber získala útočníka Davida Datra Fofanu, jenž je čerstvým dvacátníkem.