Sledovat Rashforda v jeho nejlepší formě je nádherné, Van Nistelrooy, Van Persie či Rooney to ale není...

Pětadvacetiletému reprezentantovi Albionu Marcusi Rashfordovi už se v této sezoně Premier League podařilo vyrovnat svou gólovou bilanci z uplynulé sezony a byl to on, kdo United táhl k jasné domácí výhře nad Nottinhgamem Forest (3:0).

Sledovat Rashforda v jeho nejlepší formě je nádherné, Van Nistelrooy, Van Persie či Rooney to ale není...

V rozběhlém ligovém ročníku 2022/2023 už se podílel na sedmi brankách svého mužstva, jemuž patří v tabulce átá pozice. "Konec na mistrovství světa mě obrovsky zklamal, ale nemá cenu se dlouze litovat. Podobně to měli i ostatní, ovšem s United jsme se vrátili do sezony skvěle," vyprávěl ofenzivní univerzál z Old Trafford.

Jeho výkon sklidil ohlas i u odborné veřejnosti. "Sledovat Rashforda v jeho nejlepší formě je nádherné," uznal na Sky Sports internacionál a známý glosátor v jedné osobě Gary Lineker a nebyl sám.

Novým gólovým spasitelem pro dvacetinásobného mistra Premier League však nebude. "Z křídelní pozice v každé sezoně přispěje solidní porcí gólů, navíc dodává hře tempo a přímočarost. Ale není jako Van Nistelrooy, Van Persie či Rooney. Nedá 30 gólů za sezonu," navázal Michael Owen.

Někdejší prvotřídní kanonýr Alan Shearer s ním neměl problém souhlasit. "Rashford je excelentní, ale chybí mu zabijácký instinkt. Na levé straně má větší svobodu a daleko víc si zápas užívá. United by se měli podívat na trh po gólovém útočníkovi. Snadno se to však řekne a hůř udělá, protože to samé chce taky spousta dalších hladových klubů," uzavřela legenda Blackburnu Rovers i Newcastlu United.

Nejsebevědomější hráč české repre je dle Šilhavého Coufal. Jeho poslední chyba ale prý byla na kriminál