Nejčastější důvod naší konverzace se Škodou je Slavia, přiblížil boleslavský Suchý

Někdejší stoper Spartaku Moskva, Basileje či Augsburgu Marek Suchý už sice není součástí vršovického dění více než dekádu, nicméně tamní hemžení sleduje jakožto slávistický odchovanec velmi pozorně.

Nejčastější důvod naší konverzace se Škodou je Slavia, přiblížil boleslavský Suchý

"Tým sleduji neustále, červená a bílá jsou barvy mého mládí, na to se prostě nezapomíná. Na Slavii nedám dopustit, každý zápas jí fandím. Když proti ní hrajeme s Boleslaví, je to pro mě hodně speciální," přiznal v interview pro web slavia.cz čtyřiatřicetiletý střední obránce Mladé Boleslavi.

V ní nastupuje po boku dalšího velkého exslávisty Milana Škody, u nějž se předpokládá, že se do Edenu po ukončení hráčské kariéře vrátí v trenérské či funkcionářské roli...

"Osud vám podobná setkání občas připraví. Škoďák k nám přestoupil chvíli po mně, za což jsem byl moc rád. Máme spolu skvělej vztah, v reprezentaci jsme toho spolu zažili spoustu. Je to jedinečná osobnost, za svou kariéru odvedl pro klub obrovské množství práce. Moc si vážím toho, že s ním můžu být v jednom týmu. Věřte mi, že nejčastější důvod naší konverzace je právě Slavia," osvětlil zkušený exreprezentant.

Co by vzkázal úřadujícímu vicemistrovi a nynějšímu druhému celku tabulky k jeho právě probíhajícímu 130. výročí? "Do dalších let bych mu chtěl popřát, ať přidává co nejvíc titulů do sbírky a je dál úspěšný i na mezinárodním poli. V posledních letech kluci nasadili vysokou laťku, všichni v klubu odvádí skvělou práci, což se propisuje i do výkonů v Evropě. Za hranicemi díky tomu každý ví, že tady děláme dobrý fotbal. Na to jsem moc pyšný," zakončila jedna z ligových osobností.

Pod Radou dohrál a přesunuje se za Svědíkem. Slovácko odhalilo svou premiérovou zimní akvizici