Ten Hag prolomil mlčení a vyjádřil se k Ronaldově odchodu

Všechno zlé může být k něčemu dobré, tedy i odchod jednoho z nejlepších hráčů celé fotbalové historie z Old Trafford, ví manažer Rudých ďáblů Erik ten Hag.

Ten Hag prolomil mlčení a vyjádřil se k Ronaldově odchodu

Jelikož právě probíhá mistrovství světa v Kataru, visí nad našimi hlavami stále mnoho otazníků. Ví se pouze to, že byl Ronaldo se svým životem v Manchesteru nespokojený, načež oslovil Pierse Morgana a natočil s ním devadesátiminutový rozhovor.

V tomto interview se řešilo několik podstatných věcí, kde Cristiano poukazoval na to, jak se United za ta léta nikam neposunuli, jak jejich vlastníci používají klub pouze k vlastnímu profitu a jak jej kouč Erik ten Hag nerespektuje.

Pokud vás hráč s takovým velkým mediálním zázemím veřejně špiní, musíte reagovat. Vedení United mělo zasedání, z něhož vyšlo najevo, že Ronalda nechá v lednu odejít. O pár dní později jsme se však dočkali oznámení, že se portugalský hráč domluvil s klubem na předčasném rozvázání spolupráce. Nemuseli jsme tedy ani čekat na zimní přestupové období.

Jak se k této věci staví sám pomlouvaný trenér Erik ten Hag? A jak hodlá Ronaldovu absenci v týmu vyřešit? O tom se nizozemský manažer momentálně ve službách Rudých ďáblů rozpovídal pro deník Mirror.

„Všichni máme své vlastní problémy, ale také je na každém z nás, jak se je rozhodneme řešit. Ronaldo si zvolil, že pro něj bude nejlepší, když z klubu odejde. Pro nás to znamená, že nám chybí jeden ofenzivně laděný hráč,“ řekl ten Hag.

Byly ovšem mezi ním a slavným portugalským hráčem nějaké spory? „Pokud něco bylo, měli jsme si je vyřešit interně, ne veřejně. Nepřišlo mi, že by to bylo až tak vážné, jak media uvádí. Skutečnost je taková, že Ronaldo odešel. Je pryč. Patří minulosti. Více se o tom nehodlám bavit. Hleďme do budoucna,“ odpovídal novinářům.