Německo má prý ještě čas. Momentálně chci udělat krok do nejvyšší soutěže tady v Česku, říká Kušej

Poslední prostějovská prohra v rámci F:NL se datuje do samého úvodu října, kdy si na Hanou dorazila pro tři body rezerva Sparty. Od té doby ale Pavlem Šustrem vedený celek 1. SK šlapal a v tabulce mu zaslouženě náleží sedmá pozice.

Německo má prý ještě čas. Momentálně chci udělat krok do nejvyšší soutěže tady v Česku, říká Kušej

Už téměř rok a půl se pere v barvách Prostějova také dvaadvacetiletý expres Vasil Kušej, který potvrdil, že jestli něco jeho mužstvu chybí, bojovnost to není...

"I když jsme prohrávali, bylo na nás vidět, že utkání nevzdáváme. Cítili jsme, že soupeř z nás má strach. Hnalo nás to dopředu. Šestkrát v řadě jsme neprohráli, sbírali jsme body, hráli jsme efektivně. Nakonec to nevypadá špatně, na druhou stranu to ale není nejlepší. Ztrácíme sice pár bodů na vyšší příčky, jenže zároveň máme jen pár bodů na soupeře pod námi. Soutěž je velmi vyrovnaná. Uvidíme, jak chytneme začátek jara," uvedl na webu fnliga.cz bývalý útočně laděný záložník Ústí nad Labem.

To, že Prostějov na podzim často těžil z brejkových situací, mu mimořádně sedělo. "Pochopil jsem, že moje přednost platí na každého soupeře v soutěži. Chceme hrát útočný fotbal, dávat balony nahoru, abychom se s nimi nezdržovali. Z brejků dokážeme hrozit, je to naše velká síla," potvrdil rychlík, kolem nějž mají aktuálně kroužit i některé prvoligové kluby.

A i když už dříve prošel mládeží Dynama Drážďany či Wackerem Innsbruck, osobně by nyní preferoval domácí cestu, s tím, že za hranice se může podívat, až se etabluje v nejvyšším patře domácí soutěže.

"Řekl jsem si, že momentálně chci udělat krok do nejvyšší soutěže tady v Česku. Ukázat, co umím. I když to se mnou šlo z kopce, dokázal jsem se s tím vyrovnat a teď se chci dostat do FORTUNA:LIGY. Do budoucna bych se ale do Německa rád vrátil. Má jednu z nejlepších soutěží na světě, působí tam nejlepší týmy i hráči. Každý fotbalista by měl mít své sny nebo cíle. Mým cílem je jednou zase hrát v Německu," přiznal kolega Koudelky či Bartolomeua.

Tréninky až po práci? V Líšni, které závidí body i Dukla, se dělají zázraky a kouč říká předsedovi kouzelník...