Na Kanakimanu se ptá dost týmů z nejvyšší soutěže, ale strategie druhého týmu F:NL je jednoznačná...

Nejžádanějším zbožím současného vyškovského kádru je dvaadvacetiletý expres z Burundi Bienvenue Kanakimana, jenž působí na Moravě druhou sezonu a doposud nasázel ve F:NL během devětadvaceti pobytů v základní sestavě 16 branek.

Na Kanakimanu se ptá dost týmů z nejvyšší soutěže, ale strategie druhého týmu F:NL je jednoznačná...

S devíti trefami v tomto druholigovém ročníku 2022/2023 se navíc dělí svěřenec kouče Jana Trousila společně s Janem Suchanem a Tomášem Wágnerem o nejlepšího střelce soutěže.

Podle svého nadřízeného Kanakimana již od prvního dne ukazoval, že je komplexním fotbalistou a nebyl proto problém ho ihned nasadit mezi jedenáct vyvolených...

"Splácí nám to, hraje výborně. Benny nicméně dorazil jako mladý a sžíval se s novým prostředím. Měl jednu obrovskou přednost, která mu vydržela doteď. Je hrozně rychlý," ocenil svého svěřence na webu fnliga.cz trenér mužstva, které hraje své domácí zápasy v nedalekých Drnovicích.

V kádru nyní druhého týmu tabulky, který ztrácí na vedoucí Příbram pouhé dva body, už je stoprocentně adaptován. "Má skvělou povahu, miluje lidi ve Vyškově. Když se někoho zeptáte na Vyškov a na Afričany, všem se hned vybaví právě on. Je strašně mírumilovný. Rád se s lidmi vyfotí, popovídá si s nimi, už i trochu začíná umět česky. Pro fanoušky i pro nás je super, že máme takového hráče," přidal šestačtyřicetiletý odborník, jenž vládne MFK šestým rokem.

Jak dlouho ale může ve druhém patře českém fotbalu vydržet? "Ptá se na něj dost týmů z nejvyšší soutěže, ale strategie je jednoznačná. Vzhledem k tomu, že ve Vyškově máme vytyčený určitý cíl, by Benny ani žádný další africký hráč neměl teď odcházet. Chceme se pokusit hrát do konce soutěže minimálně o baráž. Pokud to půjde, zabojujeme i o celkové vítězství," uzavřel bojovně naladěný Trousil, jenž pracuje ve vyškovském prostředí s celou cizineckou legií, již tvoří také Fofana, Dweh, Alégué, Dao či Williams.

Priske si vytáhl z druholigové rezervy Kukučku, Goljana i Kaštánka a sleduje také pár hráčů z devatenáctky...