Trenér Pochettino odhalil, jaký hráč na ostrovech má největší potenciál k růstu

Na Britských ostrovech se nachází desítky, ba možná i stovky velmi perspektivních hráčů, kteří mohou v kariéře dokázat velké věci. Jaký z nich se však může pochlubit největším potenciálem?

Trenér Pochettino odhalil, jaký hráč na ostrovech má největší potenciál k růstu

Pokud se budeme řídit našimi základními znalostmi o fotbale, patrně by většina fanoušků za nejperspektivnějšího hráče na ostrovech označila Erlinga Haalanda. Přeci jen mu je stále teprve 22 let, ve kterých se jeví jako ostřílený mazák s velkou chutí do hry.

Trenér Mauricio Pochettino se ovšem rozhodl prodat svoje letité znalosti Premier League a ukázal na jiné jméno. Takové, které je mnohými lidmi přehlíženo, ale které má podobně vysoký potenciál jako Haaland či Mbappé dohromady. Jde o útočné křídlo z Manchesteru United.

„Podle mě, a teď se mi můžete klidně zasmát, je nejperspektivnějším fotbalistou na celých ostrovech Marcus Rashford. Ten kluk má v sobě všechno, všecičko. Je rychlý, nadaný a prakticky nezastavitelný. On kdyby na sobě tvrdě dřel, tak může být stejně dobrý jako Kylian Mbappé. Možná ještě lepší, kdo ví,“ nechal se Pochettino trochu unést.

„Za svou éru v Premier League jsem Marcuse vždy ohromně obdivoval. Myslím si, že to je fenomenální hráč, kterému akorát chybí disciplína. Potřebuje kolem sebe správné lidi, kteří mu pomohou rozvinout ten vysoký potenciál, který v něm samozřejmě je,“ poznamenával Pochettino v rozhovoru pro Sky Sports.

„Podívejte se, jak se posunul, když jej začal trénovat Erik ten Hag. Ten progres je evidentní. Fotbal je celý o budování sebevědomí a využití potenciálu. Marcus měl tu kvalitu vždy v sobě, ale poslední rok možná i kvůli týmovému úpadku začal stagnovat,“ vyhodnotil bývalý boss Southamptonu, Tottenhamu či PSG.