Tréninky až po práci? V Líšni, které závidí body i Dukla, se dělají zázraky a kouč říká předsedovi kouzelník...

Když přicházel Milan Valachovič na podzim roku 2019 do Líšně po Miloslavu Machálkovi, jenž se tehdy odebral do vedlejší Zbrojovky, hlavním cílem bylo nespadnout a etablovat se mezi stabilními druholigovými celky.

Tréninky až po práci? V Líšni, které závidí body i Dukla, se dělají zázraky a kouč říká předsedovi kouzelník...

Dle výsledků z posledních sezon se mu to podařilo nadstandardně a také v této sezoně F:NL sídlí jeho tým na průběžné třetí pozici, ze které se půjde na konci ročníku do baráže. I přesto se však v Brně ozývají hlasy, že to mohlo být ještě o něco lepší...

"My se na to díváme jinýma očima. Tři roky pod mým vedením jsme v ligovém poločase opět na bedně a že jsme o bod třetí, to přeci neznamená, že se na sebe máme zlobit. Určitě bychom mohli lamentovat, že jsme nezvládli vyhrát zápas s rezervou Slavie, že jsme padli ve Varnsdorfu, ale to jsou všechno soupeři, se kterými se můžeme měřit jako s rovnými. Druhá liga je zkrátka vyrovnaná a celkově, když se na to díváme z toho tříletého pohledu je to prostě stále moc dobré," upozornil v interview pro web sklisen.com pětapadesátiletý odborník, který i v zimní pauze přijde o hráče, který si to namíří do FORTUNA:LIGY.

Zájem z vyšších pater tuzemské mapy ho hřeje a to platí i pro celkovou úroveň chválené Líšně. "Chtěl bych, aby více rezonovalo, že my pořád chodíme na trénink, až nás pustí z práce. Sklízíme uznání od fotbalové veřejnosti a to nejen lokálně. Uznáním může být i třeba to, že nás vyzývají na přípravné souboje kluby jako Sparta nebo Slavia. Vždyť my jsme dokonce Slavii před sezonou porazili, a to v sestavě, kterou by mohla hned vyslat do ligy. Nás si zvala Sparta teď na prosinec. Volají nám Sigma, Baník i Zlín, protože ví, že s námi budou mít dobrou přípravu. Trenčín i Slovan Bratislava za Slovensko," podotkl bývalý trenérský šéf Hlučína.

Tři a půl roku v zelenobílém a teď hurá k sousedům! S Traorém a Olayinkou by měl brzy pobíhat po Edenu i Hronek

Skromný moravský kub se navíc na rozdíl od mnohé konkurence nevydává cestou různých hostování a sází jen na vlastní hráčský materiál. "Přistupujeme k tomu možná trochu jinak, než ostatní. Nebereme si hráče na zkoušku. Ti tu byli v létě maximálně dva. My si objíždíme utkání, sledujeme hráče a snažíme se o posouzení zapadnutí do týmu ještě před tím, než je oslovíme. Další důležitý faktor je, že my máme jen vlastní hráče. Nemáme nikoho půjčeného. Všichni jsou naši," informoval.

Hráči Líšně si podle jeho slov nastavili hlavy na to, že se dá zvládnout každé utkání. A to i za cenu toho, že to nebude nejkrásnější podívaná pod sluncem. "Podívejte se třeba na Duklu, která hraje hodně odlišný styl od Líšně. Jenže já jsem přesvědčený, že nám body závidí. Naučili jsme se totiž vyhrávat. Pravdou je, že někteří říkají, že by rádi viděl krásný fotbal. Ale co je to ten krásný fotbal? Hypoteticky si představme situaci, že hrajeme pohledně, kombinačně, ale chybí nám body. Jak by to dopadlo? Remcali by. Líšeň na své možnosti tady dělá zázraky. Já panu předsedovi Karlu Hladišovi říkám kouzelník," ocenil svého nadřízeného šéf lavičky, jehož svěřenci zahájí jaro příští rok v březnu s Vlašimí.

Obhajoba pozic mezi druholigovou špičkou je však těžší a těžší. "Musíme se lépe připravit na druhou část sezony. Vždyť my pořád ani nejsme zachránění. Teď mohou ta slova znít jako alibismus, ale to je realita. Sestoupit nebude chtít nikdo, Vlašim a rezervy pražských "S" budou jistě sbírat body. Naši diváci, kteří ztratili pokoru a myslí, že budeme porážet tyhle soupeře jak na běžícím páse, budou muset pochopit, že to tak snadné nebude," varoval před těžkou odvetnou částí Valachovič.

Nita by měl po čtyřech letech zmizet z Prahy. Vysvobodí ho z Letné desetinásobný šampion Ligue 1?