Jednička madridského velkoklubu by se konečně mohla dočkat přesunu na Ostrovy

Jan Oblak byl v průběhu několika posledních let spojován s mnohými velkokluby. Již devátou sezónu je věrný Atlétiku Madrid, tato skutečnost by se ale v příštím roce měla změnit. 

Jednička madridského velkoklubu by se konečně mohla dočkat přesunu na Ostrovy

V létě roku 2014 si Atlétiko Madrid pořídilo Jana Oblaka za pouhých 16 milionů eur. Ihned s ním podepsalo dlouhodobý kontrakt a do smlouvy uvedlo i výkupní klauzuli - 100 milionů eur.

Oblak se mezitím vypracoval v jednoho z nejlepších světových brankářů a nikdo se nemohl divit tomu, že si Atlétiko chtělo svou hvězdu pojistit. Jenže to už slovinský brankář začal uvažovat o své budoucnosti. 

O rodáka ze středověkého městečka Škofja Loka se začaly zajímat velkokluby v čele s Juventusem, Paris St. Germain, Arsenalem či Liverpoolem. Všechny týmy ale v průběhu let našly jiné gólmanské jedničky.

Oblak tak nadále zůstal věrný Atlétiku a vedení klubu s ním třikrát kontrakt prodloužilo. Poslední prodloužení ale již neobsahuje výkupní klauzuli a tak je Oblak k dispozici za daleko nižší sumu, hovoří se o třiceti milionech, samozřejmě v eurech.

Zájemci jsou navíc jiní. O nových jedničkách uvažují Erik ten Hag (David de Gea bude bez smlouvy po této sezóně) a taktéž Antonio Conte, jehož jednička Hugo Lloris odejde v létě roku 2024.

Brzy třicetiletý brankář se změně angažmá nebrání a právě Premier League jej láká nejvíce. Favoritem na případný podpis Slovince jsou Kohouti, jelikož Erik ten Hag k Rudým ďáblům hledá gólmana, který preferuje hru nohama. A to Oblak v tak značné míře nesplňuje.