Nejlepší záložník světa? Neymar má už několik let naprosto jasno

Mnoho lidí soustředí svou pozornost na Kevina De Bruyneho, Toniho Kroose, N’Gola Kantého či Frenkieho de Jonga. Podle Neymara je ovšem nejlepší jeho spoluhráč Casemiro.

Nejlepší záložník světa? Neymar má už několik let naprosto jasno

Brazílie si během pondělního hracího dne zajistila účast v osmifinále na mistrovství světa v Kataru. Přímý postup do další fáze „Kanárkům“ zajistil Casemiro, který v pozdní fázi hry skvěle umístil svůj dalekonosný projektil.

Co Brazílie vyhrála 1:0 nad Švýcarskem, nešetřil ani Neymar chválou na svého spoluhráče. Pro svých 59,4 milionu sledujících na Twitteru napsal: „Casemiro byl nejlepším záložníkem světa už pěkně dlouhou dobu.“

Mnoho lidí dělí záložníky na defenzivní a ofenzivní. Pokud jde ovšem o komplexitu, nemá podle Neymara Casemiro konkurenci. Své velmi pokročilé herní schopnosti prokazoval zejména v Realu Madrid, se kterým pětkrát vyhrál prestižní Ligu mistrů a třikrát španělskou La Ligu.

Nově se Casemiro pokouší své zkušenosti prodat na britské půdě, kam si ho v závěru léta najal slavný Manchester United. Momentálně jsou ovšem hráčovy služby nejvíce platné v Kataru, kde se pokouší s Brazílií dojít až za zlatým úspěchem.